MİGROS’TAN KADIN TARIM ÜRETİCİLERİNE DESTEK

Kategori : Perakende
Oluşturma Tarihi : 07 Ocak 2022 Cuma

Türkiye’nin tercih edilen perakendecilerinden Migros, tarımsal alanda kadınların güçlenmesine ve kadın girişimciliğinin artmasına katkı sağlayan yatırımlarına güçlü bir ivme katmaya devam ediyor.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (UN-ILO) ortaklığıyla kurulan Meryem Kadın Kooperatifi’nden 130 bin adet atom salata alımı gerçekleştiren Migros, doğa dostu ve sürdürülebilir tarım teknikleriyle kadın tarım emekçileri tarafından yetiştirilen hasat tazeliğindeki ürünleri müşterilerine sunmaya başladı.

Tarımsal alanda kadınların güçlenmesini sağlayan projelerinin yanı sıra kadın kooperatiflerinden yaptığı alımlarla kadın girişimcilere destek olmaya devam eden Migros, Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (UN-ILO) ile Adana Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla kurulan Meryem Kadın Kooperatifi’nden son bir haftada 400 kasa Atom Salata satın alındı. Toplamda ise 130 bin adet Atom Salata alımı yapılacak.

MİGROS’TAN KADIN TARIM ÜRETİCİLERİNE DESTEK“Tarımsal alanda kadınların güçlenmesine ve kadın girişimciliğinin artmasına katkıda bulunuyoruz”

Migros’un cirosunun yüzde 77’si tarıma dayalı bir şirket olduğunu belirten Migros Ticaret A.Ş. Meyve Sebze Pazarlama Direktörü Yener Arslan, Türkiye genelinde birçok kadın kooperatifiyle iş birliği içerisinde olduğunu söyledi.  Çalıştıkları kadın kooperatiflerine bir yenisini daha ekleyerek, Meryem Kadın Kooperatifi’nden atom salata alımı yaptıklarını belirten Arslan, 135 kadının ve 15 kadın proje ekibinin destekleriyle üretilen ve üretimin her aşamasında kadınların emeğinin olduğu ürünleri en taze şekilde Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerine ulaştırabilmek için 15 gün arayla alım yapılacağını ifade etti. Arslan son olarak; “Migros olarak, yaptığımız iş birlikleri ile hem sürdürülebilir tarımın desteklemesine hem de bin bir emekle üretim yapan kadınların kendi başarı hikayelerini yazmalarına vesile olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bundan sonraki süreçte yerel üreticiler olan çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz” dedi.

“Migros’un tarıma ve kadına verdiği değer ile emeklerimiz 81 ilde halkımızla buluşuyor”

MİGROS’TAN KADIN TARIM ÜRETİCİLERİNE DESTEKMigros’un tarıma ve kadın emekçilerin çalışmalarına verdiği öneme değinen Meryem Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Nur Yıldız, tarımsal alanda kadınların güçlenmesi ve girişimciliğin artmasına katkı sağlamak amacıyla Migros’un yaptığı alımların kadın tarım emekçilerine umut olduğunu dile getirdi. Bu kapsamda; ürettikleri ürünlerin tamamı olan 130 bin adet Atom Salatanın Migros müşterileriyle buluşacak olmasından mutluluk duyduklarını belirten Yıldız, “İnanıyorum ki, kadın tarım emekçilerimiz tarafından yetiştirilen hasat tazeliğindeki ürünler Migros’un destekleriyle günden güne daha da fazla müşteriyle buluşacak. Bu değerli projeye katkı sağlayan Migros, Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (UN-ILO) ve Adana Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


0/(0)
07 Ocak 2022 Cuma
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler