GİRİŞİMCİ KADINLAR HEPSİBURADA İLE COVİD 19’A MEYDAN OKUYOR

Kategori : Projeler
Oluşturma Tarihi : 14 Nisan 2021 Çarşamba

Türkiye’de faaliyet gösteren e-ticaret platformu Hepsiburada, pandemi döneminde işini e-ticarete taşımak ve büyütmek isteyen girişimci kadınlar için hazırladığı “Girişimci Kadınlar Covid 19’a Meydan Okuyor!” farkındalık projesini hayata geçiriyor.

Katar Kalkınma Fonu’nun (QatarFundfor Development) katkıları ve Innovationfor Development (I4D)ve SPARK iş birliği ile hayata geçirilecek olan proje girişimci kadınlara ve kadın kooperatiflerine e-ticaret desteği ulaştırmak amacıyla hazırlandı.

Girişimci Kadınlar Covid 19’a Meydan Okuyor!” projesi toplam 9 dalda eğitim ve 19 dalda mentörlük fırsatı sunuyor. 2021 yılı boyunca devam edecek proje ile yeni satış kanallarında üretim ekosisteminin geliştirilmesi, kadınlar için fırsat eşitliğinin sağlanması ve girişimci kadınların dijital dönüşümlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

19 farklı konuda toplam 1154 saatlik mentörlük imkânı

Ürün Geliştirme, Markalaşma ve Finans gibi 9 farklı dalda eğitimlerini tamamlayan girişimci kadınlar ve kadın kooperatiflerine işlerini büyütmeleri için 19 farklı konuda toplam 1154 saatlik mentörlük imkânı sunulacak. Eğitim ve mentörlük fırsatlarının yanı sıra girişimci kadınlara ve kadın kooperatiflerine, “Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü” programı dahilinde komisyon indirimi, indirimli kargo ücreti, ücretsiz fotoğraf desteği, reklam ve pazarlama destekleri gibi imkanlar da sağlanacak.

Proje kapsamında yaklaşık 1000 girişimci kadın desteklenecekGİRİŞİMCİ KADINLAR HEPSİBURADA İLE COVİD 19’A MEYDAN OKUYOR

“Girişimci Kadınlar Covid 19’a Meydan Okuyor!” projesi ile yaklaşık 1000 kadının işlerinde katma değer yaratacağını belirten Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan konuyla alakalı değerlendirmesinde, dengeli bir ekonomik büyümede girişimci kadınların istihdama katılımının ve desteklenmesinin önemine vurgu yaptı. Bugün kadınların çalışma hayatına katılım oranlarının erkeklerin oranından bir hayli düşük olduğuna değinen Erturan, ayrıca Dünya Ekonomik Forumu’nun 2020 Yılı Cinsiyet Eşitliği Raporu’na göre cinsiyetler arası açığın 99,5 yılda kapanacağı öngörüldüğünü de sözlerine ekledi.

Mutlu Erturan: “Yaşamın her alanında, kadınların varlığını önemseyen bir marka olarak, 2017 yılından bu yana 19.000 kadına ulaşmamızı sağlayan Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programımızı bir adım öteye taşıyarak, önemli paydaşlarımızla hayata geçirdiğimiz “Girişimci Kadınlar Covid 19’a Meydan Okuyor!” projesi ile kadınların ticarete katılmalarını, kendi aile bütçelerine katkı sağlamalarını, diğer kadınlara ve gençlere rol model olmalarını amaçladık. Ayrıca bu proje, ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlaması açısından da oldukça önemli. Hepsiburada olarak hem ekonomik hem de toplumsal olarak kadınların iş gücüne katılımlarının ülkemizi ve toplumumuzu bir adım daha ileriye taşıyacağına inanıyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Proje Eğitim Modülleri: Ürün Geliştirme, Ürün Yönetimi, Markalaşma, İletişim,Dijital Pazarlama, Pazara Ulaşma Stratejileri, Kriz Dönemlerinde Dayanıklılık ve Sürdürülebilirlik,Malzeme Tedariği ve Finans konularından oluşurken;

Mentörlük Programlarının içeriğini; Teşvik ve sermayeye erişim, Stratejik Planlama, A’dan Z’ye E-Ticaret, Kriz Zamanında İş Geliştirme, Pazar Araştırması, Pazarlama ve Satış, İhracat, Proje Geliştirme ve Yönetimi, Lojistik ve Stok Yönetimi, Ürün Tasarımı CRM, Sosyal Medya Yönetimi, Dijital Pazarlama, Dijital Girişimcilik, Marka Yönetimi, HR, Hukuk Müşavirliği, Muhasebe & Finans ve Liderlik ve Ekip Yönetimi oluşturmaktadır.


0/(0)
14 Nisan 2021 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler