HEPSİBURADA VE ŞEKERBANK GİRİŞİMCİ KADINLAR İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTI

Kategori : Projeler
Oluşturma Tarihi : 16 Ağustos 2021 Pazartesi

Hepsiburada ve Şekerbank, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek e-ticaret platformu üzerinden girişimci kadınlara özel finansman sağlamak üzere bir farkındalık projesi oluşturdu.

İş birliği yapılan “Girişimci Kadınlar Teknoloji Gücü” programı kapsamında kadınlar, program desteklerine ek olarak, Şekerbank’ın 250.000 TL’ye kadar uygun faiz oranlarıyla sunduğu kredi imkanından faydalanabilecekler. 36 ay vade ve 3 ay ödemesiz dönem imkanıyla sunulan finansal destekle, pandemi döneminde üretim ekosisteminin geliştirilmesi ve girişimci kadınların e-ticarette güç kazanmalarının desteklenmesi hedefleniyor.

HEPSİBURADA VE ŞEKERBANK GİRİŞİMCİ KADINLAR İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTI

Hepsiburada e-ticaret sitesi, 2017 yılında kadınların ekonomiye katılımını destekleyerek sürdürülebilir bir ekonomik büyümeye katkı sağlamak amacıyla “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı”nı hayata geçirmişti. Bu program kapsamında sunduğu komisyon indirimi, reklam ve pazarlama desteği, ücretsiz fotoğraf çekimi ve ücretsiz e-ticaret eğitimleri gibi pek çok avantajla bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanından 19 binden fazla kadına ulaştı. Şimdi ise Şekerbank’la imzalanan iş birliği anlaşması kapsamında program, Türkiye’de ilk kez e-ticaret platformu üzerinden girişimci kadınlara özel sunulacak finansal destek imkanıyla bir adım daha ileri taşınıyor.

Sürdürülebilir bir ekonomik büyümede kadınların iş gücüne katılımı ve ticarette güç kazanmalarını desteklemek için başlatılan işbirliğiyle işini e-ticarete taşımak ve büyütmek isteyen girişimci kadınların, uygun faiz oranları, 3 ay ödemesiz dönem ve 36 aya kadar vadeyle ihtiyaç duydukları finansal desteğe ulaşmaları sağlanacak. Hepsiburada ve Şekerbank’ın işbirliğiyle hayata geçirilen proje pandeminin kadınlar üzerindeki finansal etkilerinin en aza indirilmesine de fayda sağlamayı hedefliyor.

250 bin TL’ye kadar nakit desteği

Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programından faydalanan girişimci kadınlara özel olarak Şekerbank tarafından sunulan “Nakit İşletme Kredisi” ile 250.000 TL’ye kadar nakit desteği, 36 aya varan vade imkanı, 3 ay ödemesiz dönem ve talep halinde uygun görülen kredilerde taksit öteleme avantajıyla sağlanacak.

Krediden faydalanan girişimci kadınlar, sunulan finansman olanaklarının yanı sıra, personel maaşlarını Şekerbank’a taşımaları halinde nakit promosyon ödemesi, 1 yıl boyunca POS aidatı muafiyeti, internet ve mobil kanallardan 1 yıl boyunca masrafsız EFT/Havale, Şekerbank’ın kadın müşterilerine özel hazırlanan“Bütçem Kart” için yıllık kart aidatı muafiyeti ve kiralık kasalarda %50 indirim gibi birçok avantajdan yararlanabilecekler.

“Tüm imkanlarımızı seferber ederek girişimci kadınların güçlerine güç katmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

HEPSİBURADA VE ŞEKERBANK GİRİŞİMCİ KADINLAR İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTIKadının varlığını yaşamın her alanında destekleyen bir marka olarak, 2017 yılından bu yana Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı ile girişimci kadınlara eğitim, pazarlama ve operasyonel süreç konularında birçok destek sağladıklarını ifade eden Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, “Pandemi döneminde daha fazla girişimci kadına ulaşmak için hayata geçirdiğimiz birçok yeni işbirliği ve yatırımla, ekonomide kaldıraç görevi üstlenmeyi sürdürdük. Şekerbank ile başlattığımız yeni işbirliğimizden memnuniyet duyuyor; bu vesileyle girişimci kadınların yaşadıkları finansal engelleri aşmalarına destek olmayı arzu ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de tüm imkanlarımızı seferber ederek girişimci kadınların güçlerine güç katmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Anadolu’nun her yerindeki kadınları desteklemek için sürekli çalışıyoruz.”

Kadınların finansmana erişimini kolaylaştırmanın ve kendi işlerini kurarak ekonomiye dahil edilmelerinin önemine değinen Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Sürdürülebilir Bankacılık faaliyetleriyle kadınların ekonomiye daha etkin katılmalarını sağlamak için destekler sunan bir banka olarak, içinde bulunduğumuz salgın döneminde ticari faaliyetlerini sürdüren kadın girişimcilerin de yanında olmaya devam ediyoruz. Sadece büyük şehirlerdeki kadınları değil Anadolu’nun her yerindeki kadınları desteklemek için sürekli çalışıyoruz. Hepsiburada ile iş birliği içinde olduğumuz ‘Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı’ sayesinde Türkiye’nin neresinde olursa olsun kadın üreticiler; nakit ihtiyacını avantajlı koşullarla karşılayacaklar ve pek çok bankacılık hizmetinden ücretsiz faydalanacaklar. Kadın girişimciliğini desteklemeye ve üretime katılmak isteyen kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”


5,0/(1)
16 Ağustos 2021 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler