MİGROS  “İYİ GELECEK PLANI” İLE KADINLARA HEM İŞ DÜNYASINDA HEM DE SOSYAL HAYATTA GÜÇ VERİYOR

Kategori : Projeler
Oluşturma Tarihi : 02 Ocak 2021 Cumartesi

Gerçekleştirdiği öncü projeleri ile kadını hem iş hem de sosyal hayatta güçlendiren, güvenli alışverişin özel adreslerinden biri olan Migros, “İyi Gelecek Planı” çerçevesinde odaklandığı cinsiyet ve fırsat eşitliğine yönelik çalışmaları ile kadınların iş dünyasında katılımının artırılmasına ve sosyal hayatta varlıklarının güçlendirilmesine destek olarak kendisine duyulan güveni pekiştiriyor.

MİGROS  “İYİ GELECEK PLANI” İLE KADINLARA HEM İŞ DÜNYASINDA HEM DE SOSYAL HAYATTA GÜÇ VERİYORİnsan odaklı yaklaşımının en büyük halkalarından biri olan topluma değer katma anlayışı doğrultusunda Migros’un kurumsal politikaları arasında öncelikli olarak cinsiyet ve fırsat eşitliğine yönelik çalışmaları geliyor. Bu kapsamda, LEAD Network’ün ‘CEO Taahhüdü’ ile kadın yönetici sayısını daha da artıracak. Migros, yüzde 40 kadın çalışan oranıyla Türkiye’de en fazla kadın istihdamı yaratan şirketler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kadın yönetici oranıyla perakende sektöründe en üst sıralarda yer alan Migros, üst düzey görevlerde yer alan kadın yönetici oranını daha da artırmak amacıyla önemli bir adım da attı. Avrupa’da kurulan, yetenekli kadın iş gücünü perakende ve tüketici malları sektörüne çekmeyi; kadın liderlerin sayısını, etkilerini ve itibarlarını artırmayı amaçlayan en büyük oluşumlardan biri olan LEAD Network’ün ‘CEO Taahhüdü’nün destekçisi oldu. Lead Network’ün projesi kapsamında Migros, 2023 yılına kadar üst düzey kadın yönetici oranını 5 puan artırmayı taahhüt etti.

MİGROS  “İYİ GELECEK PLANI” İLE KADINLARA HEM İŞ DÜNYASINDA HEM DE SOSYAL HAYATTA GÜÇ VERİYOR
Kadınlara yönelik online iletişim platformu: “İyi Gelecek Elçileri”

Migros’un, kadınların güçlendirilmesini odağına alan diğer bir çalışması ise Migros İyi Gelecek Elçileri Proje’si. Money üyesi her kadının iyigelecekelcileri.migros.com.tr web sitesine üye olarak katılabildiği bu online platformda fikirleri ile ilham veren kadınlar bir araya geliyor, eğlenirken aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Migros’u yakından takip eden ve alışveriş konusunda uzmanlaşmış üyeler kendilerine verilen görevleri yerine getirdikçe puan kazanıyor. Bu puanları Money‘e dönüştürerek Migros mağazalarındaki alışverişlerinde kullanabiliyor veya ödül kataloğunda sunulan fırsatlardan seçim yapabiliyor.

Migros Tarım Alanında Kadın Girişimcileri Destekliyor

Kadın girişimleri desteklemek amacıyla da önemli çalışmalara imza atan Migros, tarım alanındaki kadın girişimcileri desteklemek adına Türkiye Kadın Girişimciler Derneği işbirliği ile 2 yıldır düzenlenen ‘Tarımda Kadın Girişimci Geliştirme ve Hızlandırma Programı kampı, Şubat 2020’de Migros Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşti.  Program, tarım sektöründeki faaliyetlerini en az bir, en çok 3 yıldır sürdürmekte olan 75 kadın girişimci katılımıyla gerçekleştirildi.

MİGROS  “İYİ GELECEK PLANI” İLE KADINLARA HEM İŞ DÜNYASINDA HEM DE SOSYAL HAYATTA GÜÇ VERİYORMigros Aile Kulüpleri’nde 68 bin 924 kadına 105 farklı alanda eğitim verildi

Cinsiyet ve fırsat eşitliğini esas alan politikaları ile kadınların çalışma hayatına etkin katılımını destekleyen ve çalışanlarının kariyer planlamalarını cinsiyet ayrımı yapmadan gerçekleştiren Migros, çatısı altındaki 45.000 çalışanına son teknolojilerle, yeni nesil eğitimler vererek kişisel ve mesleki gelişimlerini güçlendiriyor. Şirket içi uygulamalarına ek olarak, üreten, değer katan ve gelişen bir toplum hedefiyle çeşitli projeler de hayata geçiren Migros; kadınları, gençleri ve çocukları odağına alarak İlçe Halk Eğitim Merkezleri ile işbirliği ile mağazalarında açtığı Aile Kulüpleri’nde müşterilerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlıyor. Türkiye çapında 29 mağazasında kurulan özel alanlarda, büyük bir çoğunluğu kadınlardan oluşan üyelerine hayalindeki iş ve hobiyi gerçekleştirebilmesi amacıyla ücretsiz olarak verilen meslek edindirme ve yetenek gelişimi kurslarında; pastacılık, aşçılık, çini, seramik boyama, resim, deri tasarımı, spikerlik, fotoğrafçılık, çeşitli yabancı diller ve pilates, aerobik, zumba gibi spor kursları gibi çok geniş bir yelpazede, 105 farklı alanda eğitimler veriliyor.

MİGROS  “İYİ GELECEK PLANI” İLE KADINLARA HEM İŞ DÜNYASINDA HEM DE SOSYAL HAYATTA GÜÇ VERİYORÖte yandan çocukların gelişimine de katkı sağlamayı amaçlayan Aile Kulüpleri’nde, çocuklara yönelik satranç, kod yazma gibi eğitimler sunuluyor; yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili atölye çalışmaları düzenleyerek yine çocukların bilgi ve hayal gücünü geliştirmeye çalışılıyor. Bugüne kadar 68 bin 924 kadına 105 farklı alanda eğitim sağlayan Migros’un Aile Kulüpleri’nde eğitimini tamamlayan 1.039 kadın katılımcı edindikleri bilgilerle para kazanmaya ve finansal açıdan güçlenmeye başladı.


0/(0)
02 Ocak 2021 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler