AbbVie ve TOÇEV’den ÖNCE KIZLAR, ÖNCÜ KIZLAR PROJESİ

0/(0)
05 Ağustos 2022 Cuma
Yorum (0)
AbbVie ve TOÇEV’den ÖNCE KIZLAR, ÖNCÜ KIZLAR PROJESİ


Kurum kültürünün merkezinde fırsat ve cinsiyet eşitliği bilinci olan AbbVie, kadınların sosyal hayatta varlığının güçlendirilmesi hedefiyle TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) ile iş birliği yaparak “Önce Kızlar, Öncü Kızlar” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında AbbVie, lise ve üniversitede eğitim gören, sosyal yaşamda ve eğitim hayatında eşit haklardan yararlanamayan genç kızların yanında olacak. Şirket 2022 yılı boyunca Ankara, İstanbul, Adıyaman, Mardin, Sinop ve Samsun’da yaşayan 50 kız öğrencinin eğitimine ve kariyer yolculuklarına destek verecek.

Kadınların sosyal yaşamda ve iş hayatında daha aktif rol almaları yolunda öncü ve güçlü adımlar atan AbbVie, TOÇEV ile iş birliği yaptı ve “Önce Kızlar, Öncü Kızlar” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. AbbVie, “Önce Kızlar, Öncü Kızlar” sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2022 yılı boyunca kız öğrencilerin eğitimine ve kariyer yolculuklarına destek olacak. Gönüllü AbbVie çalışanları gençlerle bir araya gelerek mentorluk desteği verecek.

Kapsamlı eğitimlerle genç kızların gelişimine destek
“Önce Kızlar, Öncü Kızlar” projesi kapsamında, her ay kız öğrencilere TOÇEV eğitmenleri tarafından online eğitimler verilecek. Öğrenciler 6 ay boyunca özgeçmiş hazırlama, bilgisayar programı ve sosyal medya kullanımı eğitimlerinin yanı sıra sunum yapma teknikleri, topluluk önünde konuşma, etkili iletişim, diksiyon, zaman yönetimi, hobi ve yetenek keşfi gibi kişisel gelişim eğitimlerinden de yararlanacak. Yaz tatili boyunca öğrencilere online İngilizce kursu, ailelerine ise özel eğitimler verilecek.
 

AbbVie  Mete HüsemoğluAbbVie gönüllüleri kız öğrencilere eğitim ve iş yaşamı için yol gösterecek
Eylül ayından itibaren her ay online olarak düzenlenecek mentor – mentee buluşmaları kapsamında da gönüllü AbbVie çalışanları gençlerle bir araya gelerek onlara mentorluk desteği verecek. Öğrencilerin sorularını yanıtlayacak, kariyer planlamaları konusunda önerilerini ve kendi meslekleri hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaşarak yol gösterecek. AbbVie gönüllüleri ayrıca öğrencilere meslek seçimine karar verme süreçleri, kendini geliştirme ve motive etme yolları, mesleğe katkısı olan sosyal beceriler ve ilgi alanları, yaşam deneyimleri gibi konularda bilgi, deneyim ve görüşlerini aktaracaklar.

AbbVie’nin kültüründe kadın ve erkek eşit
Ekonomik ve sosyal sürdürülebilirlik açısından arzu edilen seviyelere ulaşma yolunun büyük ölçüde kadınların hayatın her alanına dâhil olmalarından geçtiğini belirten AbbVie Türkiye Genel Müdürü Mete Hüsemoğlu, yaptığı açıklamada kadınların hem sosyal yaşamda hem de iş yaşamında varlığının, toplumsal gelişim ve sürdürülebilir kalkınma için önemine dikkat çekti. Özellikle iş hayatında, eşit fırsatlar sunulduğunda kadınların ne derece başarılı olduğunu gösteren birçok örneğe şahit olduklarını da aktaran Hüsemoğlu, AbbVie’nin çeşitliliğe önem veren kapsayıcı bir organizasyon olduğunu ve kurum kültüründe, kadınların ve erkeklerin eşitliğine dayalı bir yönetim anlayışının benimsendiğini ifade etti. Hüsemoğlu son olarak, “Bu misyonu gelecek kuşaklara da taşımak bizim için çok değerli ve anlamlı. TOÇEV ile birlikte hayata geçirdiğimiz “Önce Kızlar, Öncü Kızlar “projesi ile genç kızlarımızın eğitimlerine destek vererek bu misyonun bir parçası olmak bizi son derece mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

“28 yılda çocuklar için fırsat eşitliği yaratmaya gayret ettik”
“Çocuklarımızın hepsi aynı değerde ancak kızlarımız için biraz daha zorlu yollar, onların önlerine çıkan engeller var” diyerek konuşmasına başlayan TOÇEV İcra Kurulu Üyesi Dilek Ültanır da “Okumak Her Çocuğun Hakkıdır” diyerek çıktıkları yolda 28 yılda çocuklar için fırsat eşitliği yaratmaya gayret ettiklerini dile getirdi. Çocukların eşit şartlarda eğitim görmeleri için çabaladıklarını belirten Ültanır, “Şimdi yanımızda olan kurumlar ve gönüllülerimizle kocaman bir aileyiz. Pandemi süreci öncesi ve sonrasında çocuklarımıza desteklerini esirgemeyen kurumların başında AbbVie geliyor. Onların sayesinde birçok soruna çözümler bulduk. Şimdi de harika bir proje olan “Önce Kızlar Öncü Kızlar” ile kızlarımızın gelişimlerine destek olmaya geliyoruz. Özgüveni yüksek, hayaller kurabilen çocuklar ülkemize değer katacak” dedi.


Bu içeriği yararlı buldunuz mu?
Vereceğiniz puan ile içeriği katkıda bulunmuş olacaksınız
...
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler