KAHEV’DEN “HER OKULA BİR ROBOTİK KODLAMA SINIFI” PROJESİ

Kategori : Sağlık
Oluşturma Tarihi : 25 Şubat 2023 Cumartesi


Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) “Her Okula Bir Robotik Kodlama Sınıfı” projesi kapsamında, 40 ildeki birer okula robotik kodlama sınıfı kazandırdı.

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’nın 2021 yılında başlattığı “Her Okula Bir Robotik Kodlama Sınıfı” projesi farkındalık ve toplumsal değer yaratmaya devam ediyor. Vakfın Başkanlığını da yapan Batman Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli Dr. Demet Başer, 40 ilde kadrosunda bir bilgisayar öğretmeni bulunan okullarda robotik kodlama sınıfı kurduklarını aktararak, oluşturulan yeni sınıflarda çocukların üç boyutlu tasarım yapabilecek eğitimi aldıklarını da ifade etti.

Bu anlamlı proje kapsamında robotik kodlama sınıfı kurdukları 40 okuldan birinin de Batman’daki Mehmetçik İlkokulu olduğunu belirten Başer, projenin amacının robotik kodlama dilini çocuklarla erken yaşta tanıştırmak, ülkemizde bu alanda ilerde aktif çalışan, keşifler yapabilen bir nesil yetiştirmek olduğunu dile getirdi. Başer, iki yılda binlerce çocuğu teknolojiyle buluşturduklarını da sözlerine ekleyerek konuşmasının bitirdi.

Proje ile birlikte oluşturulan sınıflarda haftada iki gün eğitim alan çocuklar, kodlama dilini öğreniyor, legolarla robot ve teknolojik makine tasarımları yapıyor.5,0/(1)
25 Şubat 2023 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler