ALLİANZ TÜRKİYE’DEN “BİR KIZ GELECEK” PROJESİ

Kategori : Sigorta
Oluşturma Tarihi : 08 Ocak 2024 Pazartesi

Allianz Türkiye, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı ile birlikte, yaşam ve eğitim hakkı risk altındaki kız çocukları koruncuklar için “Bir Kız Gelecek” programını başlattı.

Cumhuriyet’in 100. yılında Allianz Türkiye, Cumhuriyet ile yaşıt bir kurum olarak çok katmanlı ve uzun soluklu bir kurumsal sosyal sorumluluk programına imza atan Allianz Türkiye, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı ile birlikte, yaşam ve eğitim hakkı risk altındaki kız çocukları koruncuklar için “Bir Kız Gelecek” programını başlatıyor.

“Türkiye’nin Allianz’ı” olarak sürdürülebilir değer yaratma modeli kapsamında, toplumun iyiliği için gelecek nesilleri cesaretlendirmek amacıyla çalışan Allianz Türkiye, gelecek nesillere yaptığı tüm toplumsal yatırımların sürdürülebilir kalkınma amaçlarına değer yaratması için de emek veriyor. “İklim eylemi”, “sağlık ve kaliteli yaşam”, “nitelikli eğitim”, “toplumsal cinsiyet eşitliği” ile “insana yakışır iş ve ekonomik büyüme” amaçlarına destek veren pek çok proje ve program yürüten Allianz Türkiye, 2016 yılından bu yana birlikte yürüdüğü Koruncuk Vakfı ile olan iş birliğini, 100. yılında hayata geçirdiği “Bir Kız Gelecek” programıyla bir adım öteye taşıyor. Allianz Türkiye programın misyonu kapsamında Allianz Grubu’nun da desteğiyle depremzede kızların Koruncuk Vakfı bünyesine katılmalarını ve yeni bir yurt binası inşa ederek vakfın mevcut kapasitesinin yaklaşık iki katına çıkarılmasını sağlayacak. Allianz Türkiye ayrıca, 2030 yılına kadar devam etmesi planlanan uzun soluklu program kapsamında koruncukların yaşam boyu destekçisi olma vizyonuyla onlara üniversite bursu verecek, gelişim ve istihdam imkânları yaratacak.

1699431017_Bir_K__z_Gelecek_GorselKatmanlı ve uzun soluklu programın odak alanları

Allianz Türkiye’nin “Bir Kız Gelecek” programının “İnsan Odağı” katmanında, Allianz Grubu’nun da desteğiyle, 6 Şubat depremlerinden etkilenen yirmi beş kız çocuğu, dört yıl boyunca Koruncuk Vakfı bünyesine katılacak. Bu çocukların; haklarının bilincinde, sağlıklı, güçlü, özgüvenli, üreten, değer yaratan, sorumlu bireyler olarak toplumda yer almalarını sağlamak amacıyla, onlara sosyo-ekonomik açıdan önleyici, koruyucu ve iyileştirici çözümler sunulacak. Aynı zamanda barınma, eğitime erişim ve danışmanlık hizmetleri de sağlanacak.

Programın “Kurum Odağı” katmanında, Koruncuk Vakfı’nın daha fazla kız çocuğunu koruma altına alabilmesi ve onlara yuva olabilmesi için harekete geçilecek. Allianz Grubu’nun ve Allianz Türkiye’nin desteğiyle inşa edilecek yeni yurt binasıyla birlikte, vakfın kapasitesi yaklaşık iki katına çıkarılacak. İstanbul Bolluca’da yer alan Koruncukköy’de yapılacak yurdun proje çalışmaları başlarken, temel atma aşamasına en kısa sürede geçilmesi planlanıyor.

“Üniversite Odağı” katmanında, 10-18 yaş arasına hizmet verebilen Koruncuk Vakfı bünyesinden, lisenin sona ermesiyle ayrılmak zorunda kalan koruncuklar destekleniyor. Allianz Türkiye, herhangi bir başarı şartı aramadan üniversitelerin iki yıllık veya dört yıllık bölümlerini kazanan tüm koruncuklara üniversite öğrenimleri boyunca destek vermeye başlıyor.

Allianz Türkiye, koruncukların yaşam boyu destekçisi olma vizyonuyla geliştirdiği “Bir Kız Gelecek” programının “Gelişim ve İstihdam Odağı” katmanında, koruncukların meslek sahibi olabilmelerine ve eğitim hayatından sonra kendi ayaklarının üzerinde durabilmelerine destek olmayı amaçlıyor. Odak kapsamında liseli koruncuklar için mentorluk programları geliştirilerek liseden sonraki tercihlerini daha bilinçli şekilde yapmaları sağlanacak. Sigortacı olmak isteyen koruncuklara liseden sonra mesleki eğitimler verilecek. Özel sektörde çalışmayı hedefleyen üniversiteli koruncuklara ise Allianz Türkiye staj programlarında kontenjan ayrılırken, Allianz Türkiye ya da dağıtım kanallarının bünyesinde istihdam imkânı yaratılacak.

bir kız gelecek  iç foto“Gelecek nesillerimizin yarınlara umutla bakması için yaşam boyu yanlarındayız”

‘Türkiye’nin Allianz’ı’ olarak toplumun iyiliği için önceliklerinin, gelecek nesilleri cesaretlendirmek ve onlar için değer yaratmak olduğunun altını çizerek konuşmasına başlayan Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan; “Yıllardır her adımımızı, sürdürülebilir değer yaratma modelimizin ışığında bu doğrultuda atıyor; gelecek nesillerimize yaptığımız yatırımların küresel amaçlara da hizmet etmesi için çalışıyoruz. Hem Cumhuriyetimizin hem de köklerini Şark Sigorta’dan alan Allianz Türkiye’nin bu topraklardaki 100. yılında, cesur bir adım daha atıyoruz. Yaşam ve eğitim hakkı risk altındaki kız çocuklarının haklarının bilincinde, sağlıklı, güçlü, özgüvenli, üreten, değer yaratan sorumlu bireyler olarak toplumda yer almalarını sağlamak amacıyla çalışan Koruncuk Vakfı ile yıllardır devam eden iş birliğimizi, katmanlı bir sosyal sorumluluk programıyla daha da ileriye taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Programımızın misyonu kapsamında depremzede kızların Koruncuk Vakfı bünyesine katılmalarını ve yeni bir yurt binası inşa ederek vakfın mevcut kapasitesinin yaklaşık iki katına çıkarılmasını sağlayacağız. Ayrıca, 2030 yılına kadar devam etmesini hedeflediğimiz programımız kapsamında koruncukların yaşam boyu destekçisi olma vizyonuyla onlara üniversite bursu verecek, gelişim ve istihdam imkânları yaratacağız. Gelecek nesillerimizin yarınlara umutla bakması için Allianz Türkiye olarak yanlarındaki güç olmaktan ve elimizden gelen katkıyı sağlamaktan mutluluk duyacağız” şeklinde devam etti.

“Depremden etkilenen çocuklar için yurt desteği çok kıymetli”

Koruncuk Vakfı olarak eğitime erişimleri ailevi, coğrafi ve ekonomik nedenlerle risk altındaki kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak toplum içinde yer almaları amacıyla 44 yıldır çalıştıklarını dile getiren Koruncuk Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Av. Dr. Figen Samuray, “Geliştirdiğimiz önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle onların huzurlu bir şekilde hayata hazırlanmalarını hedefliyoruz. Bu hedeflerimizi 2016 yılından bu yana destekleyen, çalışanları ve dağıtım kanallarıyla birlikte hep yanımızda olan Allianz Türkiye ile birçok güzel iş birliği yaptık. ‘Bir Kız Gelecek’ programıyla da iş birliğimiz tüm hızıyla devam ediyor. Depremden etkilenen çocuklara kapılarımızı açarak kapasitemizi aştığımız için Allianz Türkiye’nin yurt inşa edecek olması bizim için çok kıymetli. Ayrıca koruncuklarımızın yaşam boyu destekçisi olmak üzere onlara üniversite bursu, gelişim imkânları ve hatta istihdam sağlayacak olmaları, eşi az görülür nitelikte bir sahiplenme örneği. Allianz Türkiye Ailesi’ne, çalışanlarına, dağıtım kanallarına bugüne kadar verdikleri destek ve bu katmanlı program için çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


0/(0)
08 Ocak 2024 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler