7.DENİZ KIZI KADIN YELKEN KUPASI

Kategori : SPOR
Oluşturma Tarihi : 09 Ekim 2022 Pazar

Türkiye’de kadınlara yönelik ilk yelken kupası olma özelliğini taşıyan Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’nın yedincisi bu yıl 3-4 Eylül tarihlerinde gerçekleşti.

Deniz tutkunu kadın yelkencilerden oluşan 21 takımın yarıştığı 7. Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’nın IRC I ve IRC II Sınıfları Overall Birincisi Eti Alize Kadın Yelken Takımı, IRC III - IRC IV – Destek Sınıfları Overall Birincisi Polat Enerji Kadın Yelken Takımı oldu.

Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası birbirinden başarılı kadın yelkencilerin coşkulu mücadelesine ev sahipliği yaptı. İstanbul Yelken Kulübü iş birliğiyle düzenlenen ve 2 gün süren Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası Caddebostan-Fenerbahçe-Adalar parkurunda gerçekleşti.

Organizasyon Komite Üyeleri; Diana Misim, Arzu Çekirge Paksoy ve Serap Gökçebay’ın 2016 yılında kadınların yelken sporuna olan ilgisini arttırmayı amaçlayarak hayata geçirdikleri Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası her sene olduğu gibi bu sene de sosyal sorumluluk boyutuyla öne çıktı. Kupadan elde edilen gelir AÇEV ve TOG’a bağışlandı.

Kupa ile ilgili detaylı bilgi ve sonuçlara www.denizkiziyelkenkupasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.


5,0/(1)
09 Ekim 2022 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler