‘E-TİCARET KADINLAR KULÜBÜ’ BAŞLIYOR

Kategori : Teknoloji
Oluşturma Tarihi : 17 Eylül 2021 Cuma

Girişimci kadınların işlerini e-ticarete taşımalarını ve bu platformda da güç kazanmalarını sağlamak amacıyla kurulan ‘E-Ticaret Kadınlar Kulübü’ 7 Ekim’de başlayacak.

‘Dijital dönüşüme ayak uyduran, rekabetçi ve e-ticaret alanında daha güçlü kadınların buluşma noktası’ sloganıyla yola çıkan online platform ‘E-Ticaret Kadınlar Kulübü’ Ekim ayında açılıyor.

‘E-TİCARET KADINLAR KULÜBÜ’ BAŞLIYOROnline platform, işini e-ticarete taşımak ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen kadın girişimcilerin, ihtiyaç duydukları tüm konularda gelişimlerini ücretsiz olarak sağlamayı planlıyor. ‘E-Ticaret Kadınlar Kulübü’nde; eğitimler, online buluşmalar, networking imkânları, sektördeki önemli e-ticaret danışmanlarıyla sohbetler, başarı hikâyeleri ve Slack kanalıyla iletişim gibi birçok fırsat, üye olan tüm kadın girişimcilerle buluşacak.

Platform üyeliği

Platformda etkinliklerin Ekim-Kasım aylarını kapsayan ilk dönemi 7 Ekim’de başlayacak. Eğitimlerden yararlanmak isteyen her kadın girişimci, 2 aylık periyotlar halinde düzenlenecek online kurslara katılabilecek. Platforma hemen üye olmak isteyen tüm kadın girişimcilerin www.eticaretkadinlarkulubu.com web adresinden kayıt yapma ve üye olma imkânı bulunuyor.

Platformun eğitim konuları

Platform, kadın girişimcilere, markalaşmadan dijital pazarlamaya uzanan geniş imkan yelpazesi açıyor. Girişimci kadınlara sunulan programda platformun öncelikli konuları ise şu şekilde sıralanıyor: Girişimcilik, e-ticarette markalaşma, e-ticaret ekonomisi, e-ticaret altyapılarında dikkat edilmesi gerekenler, e-ticaret yazılımı kurulum ve yönetim süreçleri, e-ticarete ilişkin hukuki düzenlemeler, e-ticarette insan kaynakları süreçleri, pazar yerinde satış yapmak, şirket kuruluş ve vergi uygulamaları, ödeme çözümleri, e-ticarette dijital pazarlama, sadık müşteri yaratma.

Pandemi koşulları gözetilerek belirlenecek mezuniyet töreniyle, E-Ticaret Kadınlar Kulübü‘nden başarı ile mezun olan tüm kadın girişimcilere sertifikaları sunulacak. Platform, üye olan ve kurslara katılan her kadın girişimciye kendi e-ticaret sitesini yapma olanağı da sunacak. Her eğitim döneminde en iyi web sayfasını yapan kadın girişimciye, oluşturulan site hediye edilecek. Mezun olan ve e-ticarete başlamak isteyen diğer kadın girişimcilere ise platforma destek veren şirketler çok uygun şartlarda hizmetlerini sunacak.

‘E-TİCARET KADINLAR KULÜBÜ’ BAŞLIYOR“Tüm kadın girişimcileri davet ediyoruz”

Uzun yılların verdiği tecrübe ekseninde görünenin, tüm dünyada ve ülkemizde evlerinde ya da atölyelerinde ürettikleri ürünleri online olarak satışa sunan veya toptan aldıkları ürünler ile e-ticarete atılan kadın sayısının her geçen yıl arttığını belirten E-Ticaret Kadınlar Kulübü‘nün Kurucusu Murat Erdör, “Artıştaki süreklilik bu platformu kurmamızdaki en önemli nedenlerden biri oldu. E-Ticaret Kadınlar Kulübü yalnızca eğitim sunan bir platform değil. Eğitimler dışında sunduğumuz birçok benzersiz fırsat ile girişimci kadınlarımızın işlerini e-ticarete taşımalarını ve bu platformda da güç kazanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. İşlerini e-ticarete taşımak ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen tüm kadın girişimcileri platformumuza kayıt olmaya davet ediyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.


0/(0)
17 Eylül 2021 Cuma
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler