“KADIN İÇİN TEKNOLOJİ” PROJESİNİN YENİ DÖNEMİ BAŞLADI

Kategori : Teknoloji
Oluşturma Tarihi : 01 Temmuz 2023 Cumartesi


Teknoloji perakendeciliği sektörünün önemli aktörlerinden Teknosa, Habitat Derneği iş birliğiyle 16 yıldır sürdürdüğü farkındalık yaratan “Kadın için Teknoloji” projesinde yeni dönem eğitimlerine başladı.

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, Habitat Derneği ile birlikte kadınların dijital okuryazarlıklarını artırmak ve teknoloji kullanımında daha aktif hale gelmelerine katkı sağlamak amacıyla 2007 yılından bu yana her yıl hayata geçirdiği ‘Kadın için Teknoloji’ projesinde yeni dönemi başlattı.

2023 yılı boyunca 3 bin kadına online eğitim verilmesinin planlandığı proje kapsamında, Türkiye’nin her köşesinden eğitime katılan kadınlar, e-hizmetlerden sosyal medyaya, güvenli internetten bilgisayar kullanımına, CV hazırlamaktan mülakat tekniklerine farklı içeriklerde eğitim alacak.

Yüz yüze eğitimler deprem bölgesinde

Proje kapsamında 16 yılda 26 bin kadına dokunan Teknosa, bu yılki yüz yüze eğitimleri ise deprem bölgelerinde hayata geçirecek. Depremden etkilenen şehirleri odağına alarak tüm ülkede gerçekleştirilecek atölye çalışmalarıyla 1000 kadına ulaşılması amaçlanıyor.


0/(0)
01 Temmuz 2023 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler