BAV’IN DESTEKLEDİĞİ 10 KADIN SANATÇI, BASE İSTANBUL’DA

0/(0)
04 Ekim 2022 Salı
Yorum (0)


Bir Adım Var Vakfı'nın (BAV) desteklediği 10 genç kadın sanatçının eserleri, yeni mezun sanatçıları sanatseverlerle buluşturan ‘Türkiye'nin Ortak Mezuniyet Sergisi BASE’de sergilenecek.

BASE, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle, Bilgili Sanat işbirliği ve Akaretler Sıraevler ev sahipliğinde bu yıl altıncısı gerçekleşti. 27 üniversiteden yeni mezun 73 sanatçının katıldığı sergide,  Bir Adım Var Vakfı'nın desteklediği 10 genç kadın sanatçının eserleri de sanatseverlerle buluştu.

BASE, Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik, tekstil bölümlerinden yeni mezun öğrencilerinin, seçici kurul tarafından seçilen çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor. Yeni mezun sanatçı adaylarının çalışmalarını geniş kitlelerle buluşturan BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor.

Bir Adım VakfıBir Adım Var Vakfı’ndan genç kadınlara destek

2020 yılında başarılı genç kadın öğrencileri eğitim hayatları sırasında burslarla desteklemek, hayal ettikleri gelecek için doğru adımları atmaları konusunda onları teşvik etmek, doğru yönlendirmeler yapmak,  meslek ve kariyer seçimlerinde rehberlik etmek amacıyla kurulan Bir Adım Var Vakfı, 2021-2022 eğitim döneminde 47 öğrencinin eğitim ve kişisel gelişimine destek oldu. Öğrencileri 12 ay kesintisiz burs desteği sağlayarak da destekleyen Vakıf, bu yıl da 15 Ekim 2022 tarihine kadar burs başvurularını kabul edecek.

İlk kez geçen sene “kadın” temasıyla 4 genç kadın sanatçının eserlerinin katıldığı BASE sergisine bu yıl bağımsız temada, İstanbul başta olmak üzere, İzmir’den Batman’a farklı şehirlerdeki öğrencilerin katılımı desteklendi. 0/(0)
04 Ekim 2022 Salı
Yorum (0)
Bu içeriği yararlı buldunuz mu?
Vereceğiniz puan ile içeriği katkıda bulunmuş olacaksınız
...
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler