BPW İZMİR'DEN KADINLARIN GÜÇLENMESİNE YÖNELİK İLHAM VEREN ZİRVE

Kategori : Vakıf Dernek
Oluşturma Tarihi : 17 Aralık 2023 Pazar

İzmir İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği (BPW İzmir), toplumsal cinsiyet eşitliği ve iş dünyasında kadınların güçlenmesini hedefleyen "Biz1İz" mottosuyla, İzmir Hyatt Regency İstinyePark'ta katılımcılarına ilham veren bir etkinlik gerçekleştirdi.

2022 yılında İzmir'de kurulan, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmeyi amaçlayan bir organizasyon olan BPW İzmir, farkındalık yaratan etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. “Biz1İz" mottosuyla, İzmir Hyatt Regency İstinyePark'ta katılımcılarına ilham veren bir etkinlikle gerçekleştirilen zirve, iş ve sanat dünyasından seçkin konuşmacıları ağırladı, katılımcılara ilham verici içerikler sundu.

Zirvede, BPW Uluslararası İş ve Profesyonel Kadınlar Federasyonu Dünya Başkanı Dr. Catherine Bosshart'ın çevrimiçi katılımıyla "Birlikte Güçlüyüz!” mesajı vurgulandı.

BPW İzmir  iç foto kırpıkkİş dünyasında kadınların rolüne vurgu yapıldı

"İş Dünyasında Kadın" ve "Dünyayı Kurtaran Kadınlar" gibi başlıklar altında, kadınların iş dünyasındaki rollerini ve başarı hikayelerinin ele alındığı zirvede, Türkiye’nin öncü restoran zinciri BigChefs'in Kurucu Ortağı Gamze Cizreli, başarı hikayesiyle katılımcılara ilham verirken, yazar Mümin Sekman, kadınların güçlü ve başarılı olma potansiyelini vurguladı.

Geniş katılımın olduğu zirvede, "İş Dünyasında Kadın Eli" projesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, ESİAD ve Teknolojide Kadın Derneği iş birliğiyle tanıtıldı. Veri Analitiği ve Veri Görselleştirme becerileri üzerine odaklanan bu proje, genç kadın yeteneklerin meslek hayatına hazırlanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

iç foto 2  kırpık“Hedefimiz daha fazla kadına ulaşmak!”

BPW İzmir Yönetim Kurulu Başkanı Hayriye Şendinç, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak, iş ve meslek sahibi daha fazla kadına ulaşmayı hedeflediklerini ifade ederken, Yönetim Kurulu Üyesi Sezin Örten Sivri, gelecek dönem projelerini aktararak, her üç ayda bir yüz yüze toplantılar düzenleneceğinin müjdesini verdi.

BPW İzmir'in düzenlediği bu zirve, kadınların iş dünyasında daha fazla temsil edilmesi ve eşit fırsatlar yaratılması konusunda önemli bir adım oldu. Etkinlik, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların liderlik rollerini güçlendirmeye yönelik konulara odaklanarak, katılımcılar arasında farkındalık yarattı.

Zirvenin katılımcıları ve konuşmacıları, etkinliği övgüyle karşıladılar ve BPW İzmir'in bu tür etkinlikleri düzenlemesinin toplum üzerindeki olumlu etkilerini vurguladılar. Katılımcılar, fikir alışverişinde bulunma, iş ağı yaratma ve benzer hedeflere sahip diğer profesyonellerle bağlantı kurma fırsatı buldular.


0/(0)
17 Aralık 2023 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler