FAYDASIÇOK EĞİTİM VAKFI SEDEFTEKİ İNCİLERİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARIYOR

Kategori : Vakıf Dernek
Oluşturma Tarihi : 17 Nisan 2021 Cumartesi

Toplumun gelişimi için eğitimin vazgeçilmez olduğu bilinciyle hareket eden, Türkiye’ye ve dünyaya değer katan gençlerin yetişmesine destek olarak değişime katkı sağlamak amacı güden Faydasıçok Eğitim Vakfı, toplum bilincini öne çıkaran ve farkındalık yaratan bir projeye imza attı.

Eğitim alanında faaliyet göstermek amacıyla 2016 yılında, Türkiye ve dünya için yetkin, üretken, girişken ve faydalı gençlerin topluma ve iş hayatına kazandırılmasını görev bilerek kurulan Faydasıçok Eğitim Vakfı, “Sedefteki İnciler” isimli özel duyarlılık projesini hayata geçirdi.

Vakfın, en önemli proje olarak gördüğü “Sedefteki İnciler”, mühendislik bölümü okuyan kız öğrencilerin 21. yüzyıl yetkinlikleri ile donatılmış olarak iş hayatına başlayıp özgüveni yüksek birer lider olmaları için çalışmaların yürütüldüğü bir proje olma özelliğini taşıyor.

Projenin temelinde, eğitimde cinsiyet ayrımcılığına karşı toplumu bilinçlendirmek ve kız çocuklarını özellikle mühendislik alanına yüreklendirmek yatıyor.

Projenin içeriği ve sağladığı İmkanlar

Sedefteki İnciler” projesi kapsamında, öncelikle, kız çocuklarının yüksek eğitimi hedeflemesi ve meslek seçimlerinde cinsiyet ayrımcılığına dair ön yargısız karar verebilmeleri için bilgilendirme seminerleri düzenleniyor.

İkinci basamakta ise belirli mühendislik alanlarında öğrenim gören kız öğrencilere üniversitedeki öğrenim süreleri boyunca maddi destek, alanında deneyimli gönüllü mühendis kadınlar tarafından metorlük ve staj desteği sağlamak bulunuyor.

Ayrıca, eğitimi desteklenen kız öğrencilere mezun olduklarında, Faydasıçok Holding Grup bünyesinde ve holdingin geçmişinden gelen iletişim ağının kullanılmasıyla sanayi sektörünün çeşitli kurum ve kuruluşlarında iş desteği sağlanması planlanıyor.

Donanımlı kadın mühendislerin yetişmesine yardımcı olmak ve ülke kalkınmasına katkıda bulunmak üzere planlanan “Sedefteki İnciler” projesi aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın istihdamının ve kadın iş gücüne verilen önemin artırılmasına da hizmet ediyor.


0/(0)
17 Nisan 2021 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler