YVES ROCHER VAKFI “TOPRAĞIN KADINLARI ÖDÜLLERİ”NE BAŞVURULAR BAŞLADI

0/(0)
07 Eylül 2021 Salı
Yorum (0)
YVES ROCHER VAKFI “TOPRAĞIN KADINLARI ÖDÜLLERİ”NE BAŞVURULAR BAŞLADI

YVES ROCHER VAKFI “TOPRAĞIN KADINLARI ÖDÜLLERİ”NE BAŞVURULAR BAŞLADIKadınların çevre için bu mücadelelerine tam 20 yıldır ışık tutan Yves Rocher Vakfı’nın, gezegene pozitif bir iz bırakmak isteyen “Toprağın Kadınları” ödülü yarışmasına başvurular başladı.

Birleşmiş Milletler’in Binyıl Kalkınma hedeflerinden biri olan kadın özgürlüğü ve eşitliğini desteklemek amacı ile bugüne kadar 50’den fazla ülkede, 450’den fazla kadını ödüllendiren Yves Rocher Vakfı tarafından toplamda 2 milyon Euro’dan fazla bağış yapıldı. Dünyada 2001 yılından bu yana düzenlenen Yves Rocher Vakfı Toprağın Kadınları Ödülü yarışmasında, 2015-2016 yılında uluslararası birinci olan Türkiye, 2022 yılında da Türk Kadınlarının çevre için mücadelelerine ışık tutmaya ve ödüllendirmeye devam ediyor.

Proje kapsamında toplum ve çevre yararına ticari faaliyetler yürüten ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş bünyesinde yer alan kadınlar ve çevre yararına bireysel bir proje yürüten her yetişkin kadın bu ödüle layık görülebilir.

Yves Rocher Vakfı Toprağın Kadınları Ödülü aday başvuruları 15 Ekim 2021 kadar www.yvesrocher.com.tradresi üzerinden veya terredefemmes.turkey@fondationyvesrocher.orgadresine iletilerek yapılabilir.

Birincilik elde eden adaya 100.000 TL ödül verilecek.

Bu içeriği yararlı buldunuz mu?
Vereceğiniz puan ile içeriği katkıda bulunmuş olacaksınız
...
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler