AUDI'DE ÇEVRE PROJELERİ HIZ KAZANIYOR

Oluşturma Tarihi : 26 Haziran 2021 Cumartesi

Audi’nin özellikle pandemi döneminde büyük ilgi gören ve bugüne kadar yenilikçi ve karmaşık birçok teknolojik konuyu ele aldığı ve bilgi verdiği TechTalk etkinliklerinin sonuncusunda odak noktası Yeşil Teknoloji oldu.

Çevrenin korunması yönünde, akıllı tedarik zinciri takip sistemi, mikro/makro plastiğin imhası ve kaynak verimliliğinin optimize edilmesi gibi birçok konuda gerçekleştirdiği çalışmalarıyla örnek olan Audi, TechTalk buluşmalarının sonuncusu olan Yeşil Teknoloji’de, bu alandaki gelişmeleri tüm detaylarıyla aktardı.

Çevreyi korumak, karbon emisyonunu azaltmaktan çok daha fazlası

Bugüne kadar Yeşil Teknoloji’de birçok farklı projenin sunulduğunu söyleyen Audi’nin tüm dünyadaki tesis/fabrikalarının sözcüsü Franziska Queling, bu projelerin tümünün, sıfır karbona yönelik daha ileri adımları temsil ettiği tek bir ortak noktası olduğuna dikkat çekti.

AUDI’DE ÇEVRE PROJELERİ HIZ KAZANIYOR

TechTalk: Yeşil Teknoloji‘ye ev sahipliği yapan Franziska Queling, “Geçen yıl düzenlenen TechTalk‘ta, Audi modellerinin karbon ayak izini olabildiğince küçültmek için neler yaptığını görmüştük. Bu yıl, geleceğimizin yaşanabilir kalmasını sağlamak için düşünen ve bir adım daha ileri giden çevre projelerinden bahsediyoruz. Kesin olan bir şey var: çevreyi korumak, karbon emisyonlarını azaltmaktan daha fazla bir anlama sahip.” diye konuştu.

Audi tesislerinden biri olan Kraftwerk Berlin‘deki etkinlerin yanı sıra, dijital ortamda da ziyaretçileriyle bir araya geleceklerini belirten Audi yetkilileri, festival süresince ürünlerinin, süreçlerinin ve malzemelerinin tamamen iklim değişikliğiyle mücadele ve dijitalleşme sayesinde sürdürülebilirliği teşvik eden nitelikte olduğunu aktarmayı hedefliyor.

Sıfır emisyonlu fabrika

Paneller, eğitim kamplarının yanında, çevresel inisiyatifler ve projelerin sergileneceği festivalde Audi, 2025 yılına kadar üretim alanlarının nasıl sıfır emisyonla işletilebileceğinin bir örneğini de gösterecek. Bu amaçla hazırlanan ve Audi Denkwerkstatt adı verilen model tesis, ecomove uygulamasını sunacak.

Festivalde ayrıca, Audi Çevre Vakfı kullanıcıların kendi karbon ayak izlerini azaltmaları için neler yapabileceklerini örneklerle aktaracak ve kentsel su yönetimi için yenilikçi bir mikroplastik filtrenin sunumu yapılacak.


0/(0)
26 Haziran 2021 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler