‘Enerjimiz Yarınlara’ Çocuklarla Yaşanacak

Oluşturma Tarihi : 03 Haziran 2024 Pazartesi

Enerji konusunda ilköğretim öğrencilerini bilgilendirerek tasarruflu kullanılmasını hedefleyen Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri’nin gerçekleştirdiği ‘Enerjimiz Yarınlara’ projesi, Antalya’da başlamasının ardından Malatya, Elazığ, Rize ve Trabzon’da devam etti.

Türkiye’nin enerji açığının önlenmesi için birçok kurum, çeşitli sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek hem iklimsel sorunların giderilmesine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyor. Bu kurumlar arasında yer alan Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri de çalışanlarının gönüllülük esasıyla yürüttükleri ‘Enerjimiz Yarınlara’ sosyal sorumluluk projesiyle enerji alanında ilköğretim öğrencilerini enerji hakkında bilgilendirerek farkındalık sağlamaya çalışıyor.

Enerjimiz yarınlara 1

‘Enerjimiz Yarınlara’ projesine 2019’da başlayan Kazancı Holding’e bağlı Aksa Grup Şirketleri çalışanları, 5 yıllık dönemde toplamda 2000’i aşan öğrenciye ulaşarak, çocuklara anlaşılır bir dille hem Aksa’nın faaliyet alanlarını hem de enerji hakkında kapsamlı bilgiler verdi. Projenin bu yılki ayağı nisan ayı başında Antalya’da başlamasının ardından, 25 Nisan’da Malatya, 26 Nisan’da Elazığ, 7 Mayıs’ta Rize ve 8 Mayıs’ta Trabzon’da devam etti. Üç bölgede 6 ve 7’nci sınıflardan yaklaşık 1000 öğrenciye eğitim veren şirket çalışanları, enerji kaynaklarının verimli kullanılmasından tasarruf yöntemlerine, enerji verimliliğinden enerji okuryazarlığına kadar birçok alanda bilgi paylaşımında bulundu.

Enerjimiz yarınlara 2

Projede eğitime katılan öğrencilere özel olarak hazırlanan ‘Enerji Ansiklopedisi’ ve kırtasiye gereçleriyle dolu sırt çantası hediye edilerek enerji konusundaki farkındalıklarının pekiştirilmesi sağlandı. Diğer yandan Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri tarafından verilen bilgiye göre gelecek eğitim ve öğretim döneminde de ülkenin birçok yerinde projenin devam edeceği kaydedildi.


0/(0)
03 Haziran 2024 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler