KOROPLAST’TAN GERİ DÖNÜŞÜM HAREKETİ

Oluşturma Tarihi : 25 Ekim 2021 Pazartesi

Koroplast, “Yaşanılabilir bir dünya” projesi dahilinde ilk olarak “40 farklı noktada atık toplama hareketi”ni başlattı.

KOROPLAST’TAN GERİ DÖNÜŞÜM HAREKETİSektörünün ihtiyaçlarına sunduğu yenilikçi çözümlerin yanı sıra, toplumun ve çevrenin önemli konularında da sosyal sorumluluk projeleri üreten Koroplast, geri dönüşümü öncelikli konuları arasında tutmaya devam ediyor. 40.yılına özel hayata geçirdiği “40 farklı noktada atık toplama hareketi” dahilinde çok kısa sürede Koroplast çalışanları ve bu harekete katılan gönüllülerle 18.257 geri dönüşüm torbası ile 8.000 kg atık topladı. Projenin devamında da bu atıklarla bir kitap yaratarak gelecek nesilleri bilinçlendirmeyi hedefliyor.

“Yaşanılabilir bir dünya” sloganıyla 40. yılını kutlayan, doğanın korunması ile çevre temizliği bilincinin arttırılmasını önemseyen Koroplastdoğada çözünebilen ürünler üretirken aynı zamanda farkındalık çalışmalarına da imza atarak çeşitli projelerle adından söz ettiriyor. Bu kapsamda 40. yılında hayata geçirdiği “Yaşanılabilir bir dünya” projesi dahilinde ilk olarak “40 farklı noktada atık toplama hareketi”ni başlattı. Projenin devamında ise toplanan atıklardan çocuklara dünya için geri dönüşümün önemini vurgulayan ve çevre bilincini aşılayan bir çocuk kitabı hazırlayacak. Koroplast, çocukların okurken hem öğrenip hem keyif alacağı bu kitabı yıl sonuna kadar Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmayı hedefliyor.

2 ayda 8.000 kg atık toplandı

Atık toplama hareketi kapsamında Ağustos ve Eylül aylarında İstanbul, Adana, İzmir, Antalya, Kocaeli, Mersin illerindeki sahiller, tabiat parkları ve yeşil alanlar Koroplast çalışanları ve gönüllülerden oluşan ekipler tarafından temizlendi. Toplam 18.257 geri dönüşüm torbası ile 8.000 kg atık toplandı ve ayrıştırılarak geri dönüştürülmesi için ilgili belediyelerin geri dönüşüm tesislerine teslim edildi.


5,0/(1)
25 Ekim 2021 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler