MetLife, mayıs ayı boyunca çevreye odaklanacak

Oluşturma Tarihi : 12 Mayıs 2024 Pazar

Çevre konusunda duyarlılık gösteren MetLife Türkiye, İstanbul’da başladığı ‘MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama’ etkinliğini mayıs ayı boyunca diğer illerde de sürdürecek. MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, etkinlikle ilgili; “MetLife olarak doğayı korumak için farkındalık yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Sigorta ürünleri, yıllık gelir sigortaları, çalışan yan hakları ve varlık yönetimi alanlarında faaliyet gösteren finansal hizmet şirketi MetLife Türkiye, sosyal sorumluluk kapsamında organize ettiği doğayı gönüllü koruma projesi ‘MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama’ etkinliğini İstanbul’da gerçekleştirdi.

MetLife’ın global etkinlikleri arasında olan ve eş zamanlı şekilde İstanbul’da da düzenlenen MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama (MELP – MetLife Extraordinary Litter Pickup) organizasyonu bu yıl dördüncü kez düzenlendi. Genel Merkez ve İstanbul Bölge Müdürlüklerinde çalışan 100 MetLife gönüllüsünün katıldığı etkinlik 7 Mayıs’ta orman bölgesinde iki saat sürdü.

Gelecek nesillere bırakılabilecek en güzel armağanın temiz bir çevre olduğu bilinciyle hareket ednen MetLife gönüllüleri, mayıs ayı süresince çöp toplama etkinliklerini farklı illerde de sürdürecek. Tek kullanımlık plastik, poşet, şişe, kapak, sigara izmariti, kumaş, fast food kutusu, kâğıt ve teneke gibi atıkların toplandığı etkinlikle çevre bilinci oluşturmayı da hedefleyen marka, başta ormanlar olmak üzere birçok alanda temizlik çalışmalarını yürütecek.

“Daha sürdürülebilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz”

‘MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama’ etkinliği ile ilgili bilgi veren MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, “İyilik için bir güç olarak hizmet etmek amacıyla çalışmaya devam ediyor; sürdürülebilirlik faaliyetlerimize büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda MetLife olarak doğayı korumak için farkındalık yaratmayı hedefleyerek gönüllülerimizin katılımıyla düzenli bir şekilde globalde çöp toplama etkinlikleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde düzenlediğimiz ‘MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama’ etkinliklerimizle gönüllülerimiz aracılığıyla gelecek nesillere örnek bir model oluşturarak atığını dönüştürebilen, daha sürdürülebilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz” dedi.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ni rehber alan MetLife, şirket için başarı kriterlerinden birinin de sürdürülebilirlik olduğunun altını çizerek, 40’ı aşkın pazardaki faaliyetlerinde bu konuda çalışmalar yürütüyor. 


0/(0)
12 Mayıs 2024 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler