“miniyol.com”DAN KİRALANAN HER ARAÇ BİR FİDAN OLUYOR

Oluşturma Tarihi : 26 Haziran 2021 Cumartesi

‘Araç Kiralamanın Yeni Yolu’ sloganıyla hizmet veren miniyol.com, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak adına ‘Her Araç Bir Ağaç’ kampanyasını başlattı.

Çevreye duyarlılık konusunda önemli bir adım atan miniyol.comHer Araç Bir Ağaç’ ismiyle başlattığı kampanya kapsamında, 15 Haziran – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında sistem üzerinden gerçekleştirilecek kiralama işleminin ardından kiralayan adına 1 fidan dikerek, karbon ayak izinin ve salınımın azaltılmasını amaçlıyor.

Artan nüfus, sanayileşme, şehirleşme, tüketim ve üretim dengesizliği gibi birçok etkenin giderek daha ciddi boyutlara ulaşan çevre kirliliğine yol açtığı biliniyor. Bu kirliliğin en önemli aktörü olan insanın, atmosfere yayılmasına neden olduğu karbon miktarını anlatmak üzere ise ‘Karbon ayak izi’ kavramı kullanılıyor.  Son yıllarda ise her bireyin doğaya salmış olduğu karbon giderek artıyor. Günümüzde kişi başına düşen karbon ayak izi ortalaması 4 ton. Gerek bireysel gerekse kurumsal düzeyde bu duruma çözüm olarak çeşitli çalışmalar yapılıyor.

“miniyol.com”DAN KİRALANAN HER ARAÇ BİR FİDAN OLUYOROnline kanallar üzerinden araç kiralama hizmeti veren “miniyol.com” da bu çalışmalardan birini gerçekleştiriyor. ‘Her Araç Bir Ağaç’ kampanyasını hayata geçirerek kiralanan her araç için kişilerin adına fidan dikecek olan miniyol.com bu doğa dostu farkındalık adımıyla çevreye olan duyarlılığını ön plana çıkarıyor.

“Doğaya sağlıklı ve kalıcı bir hediye vermek istiyoruz”

Bir ağacın 40 kişinin oksijen ihtiyacını karşıladığını ve yılda 12 kg karbondioksit emilimi sağladığını belirten miniyol.com Kurucu Ortağı Yaşar Çelik, “İnsanoğlunun varlığı, içinde bulunduğu çevreye bağımlıdır. Bu nedenle geçmişimiz ve geleceğimiz adına önemli bir köprü olan doğaya sahip çıkmak da bizim sorumluluğumuz. Biz de bu amaçla sürdürülebilir çevre ve toplum hassasiyeti ile uygulamaya koyduğumuz bu kampanya ile karbon ayak izi ve salınımını azaltmayı hedefliyoruz. Hem de her kullanıcı adına doğaya kalıcı ve sağlıklı bir hediye vermek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.


0/(0)
26 Haziran 2021 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler