Nobel İlaç, Büyük Değişim İçin Küçük Adımlar Attı

Oluşturma Tarihi : 06 Temmuz 2024 Cumartesi

‘Büyük değişimler küçük adımlarla başlar’ anlayışıyla çevre konularında farkındalık oluşturmak isteyen Nobel İlaç, Let’s Do It Türkiye iş birliğiyle İstanbul, Düzce ve Tekirdağ’da eşzamanlı çevre temizliği yaparak, toplamda 470 kilo atığın geri dönüşümünü sağladı.

Çevre ve iklim sorunlarının farkında olan kurumlar ve bireyler, bu konuda bilinçli yaklaşımla çeşitli aktiviteler gerçekleştirerek gezegende bu sıkıntılara karşı mücadele örneği sürdürüyor. Nobel İlaç da ‘Yaşam için Değer’ bakış açısıyla çevre ve iklim konusunda sürdürülebilirlik kavramını kurum kültürünün ayrılmaz bir parçası haline getirerek, çalışanlarıyla birlikte farkındalık projelerine imza atıyor.

Bu kapsamda toplumdan çevreye duyarlı davranış modelleri geliştiren Nobel İlaç, hayata geçirdiği projelerle de iş dünyasına örnek oluyor. Son projesinde dünya genelinde çevre temizlik kampanyaları yürüten Let’s Do It Türkiye iş birliğiyle İstanbul, Düzce ve Tekirdağ’da gönüllülük esasına dayalı çöp toplama hareketini hayata geçiren Nobel İlaç, doğaya olan sorumluluklarını yerine getirmek için önemli bir adım attı. Aynı zamanda bu soruna dikkat çekerek farkındalık oluşturan şirket, 130 çalışanıyla birlikte gönüllülük esasına dayalı gün boyu süren çevre temizliği yaptı.

700 Kilogram Emisyon Azaltımı Sağlandı

Gönüllü ekipler, İstanbul, Düzce ve Tekirdağ’da belirlenen bölgelerde özenle çalışarak çevredeki atıkları topladı ve bunları bilinçli şekilde türlerine göre ayırarak miktarlarını detaylı şekilde raporladı. Üç alanda toplamda 470 kilogram atık toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı. Toplanan atıklar dikkate alındığında 70 ağacın bir yıl boyunca ofsetleyeceği CO2 miktarına eş değer, yaklaşık 700,71 kilogram emisyon azaltımı sağlandı.

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Nobel İlaç Genel Müdürü Oğuz Akandil, sürdürülebilirlik ve çevre koruma konusundaki kararlılıklarını bir kez daha ortaya koyduklarını ifade etti. Akandil, “Sürdürülebilirlik konusundaki uzun vadeli hedeflerimizi içselleştiren çalışanlarımızın büyük bir hevesle katıldığı bu etkinlik, doğanın korunması ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması adına atılmış önemli bir adımdır. Let’s Do It Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, çevre konusundaki taahhütlerimizi daha da güçlendirdi” diye konuştu.


0/(0)
06 Temmuz 2024 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler