ANKAmall AVM, 40 KADIN GİRİŞİMCİYE EĞİTİM DESTEĞİ VERİYOR

Kategori : Alışveriş
Oluşturma Tarihi : 08 Şubat 2023 Çarşamba


ANKAmall AVM, “Değer Katan Girişimci Kadınlar Programı” adı altında hazırladığı proje ile toplumsal cinsiyet eşitliği temelli bir farkındalık çalışmasına imza attı. “Değer Katan Girişimci Kadınlar Programı” için gelen 100’ün üzerindeki başvurular arasından 40 girişimci kadın eğitim almaya hak kazandı. Eğitimler, ANKAmall AVM Eğitim Alanı’nda başladı.

ANKAmall AVM’nin düzenlediği ve girişim fikri olan kadınların katılımına açık gerçekleşen “Değer Katan Girişimci Kadınlar” programına yapılan başvurular arasından 40 kadın girişimci seçildi. Gıda, spor, teknoloji, sağlık, tarım, geleneksel el sanatları ve üretim gibi çok farklı alanlarda başvuruların olduğu program ANKAmall AVM Eğitim Alanı’nda başladı. Birbirinden farklı 100’ün üzerindeki girişim fikrini değerlendiren jüri üyelerinin seçtiği 40 kadın girişimci adayı; 6 hafta süre ile “markalaşma, ticarileşme, pazarlama, müşteri ilişkileri, satış, motivasyon, web sitesi, şirket kurulumu ve yönetimi” vb. başlıklarda deneyim ve bilgilerin paylaşılacağı bir eğitime katılacaklar. Ayrıca eğitimlere ek olarak; girişiminde başarılı olmuş sürpriz konuklar da kendi yolculuklarında karşılaştıkları zorlukları ve bu zorlukları nasıl aştıklarını anlatarak, girişimci adaylarına ilham olacaklar. Toplam 60 saat sürecek olan programın bitiminde 40 girişimci kadın, aldıkları eğitimlerin de gücüyle daha emin adımlarla girişim yolculuklarına yürüyecek.

5 Mart 2023 Pazar günü sona ermesi planlanan eğitimlerin ardından, girişimci adaylarına katılım sertifikaları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde ANKAmall AVM’de gerçekleşecek özel bir tören ile takdim edilecek.

“Kadın ne kadar etkin ve üretkense toplum o kadar gelişmiştir”

Bu proje ile girişimci ruhu taşıyan ve bu konuda harekete geçmek isteyen ancak ilk adımı atmakta zorlanan kadınları desteklemeyi amaçladıklarını belirten ANKAmall AVM Müdürü Selin Oktay; bir toplumda kadın ne kadar etkin ve üretkense toplumun da o kadar gelişmiş olduğunun altını çizdi. Kadınların hayatlarını oluşturan tüm unsurları kontrol altına alıp ustalıkla yönetmeyi bilmeleri gerektiğini de belirten Oktay, ülkemizde girişimci kadınların, ortaya çıkaracakları yeni ekonomik değerler ve fırsatlarla, büyümenin ve kalkınmanın önemli aktörleri konumunda yer aldığını ifade etti. Bugün kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için, yeni iş modellerine ve sosyal faydaya odaklanan girişimlere ihtiyaç duyulduğunun farkında olduklarını da aktaran Oktay, bu doğrultuda ANKAmall AVM olarak sektördeki yeniliklerin birçoğuna öncülük ederken bir yandan da insana ve çevreye saygılı, topluma sürdürülebilir değer katma vizyonuyla halka, bölgeye ve yaşadıkları kente yarar sağlayacak, sosyal etki yaratacak çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Selin OKTAY, sözlerine şu şekilde devam etti; “Kadınlarımıza güçlü faydalar sağlamak üzere planladığımız ‘’Değer Katan Girişimci Kadınlar Programı” da bu alandaki en önem verdiğimiz projelerden biri oldu ve Ankaralı girişimci adaylarının programa ilgisi, çok güzeldi. Projemize başvuran tüm adaylarımıza çok teşekkür ederiz. Bu defaki programa dahil olamayan adaylarımıza da bizimle iletişimde olmayı sürdürmelerini önermek isterim. Girişimci ruhu taşıyan tüm kadınlara desteğimiz, her zaman sürecek. Çünkü, dünya daha iyi bir yer olacaksa bu, kadınların etkili katılımları ve çabalarıyla olacak.”

Değer Katan Girişimci Kadınlar JÜRİ ÜYELERİ

Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gilman Senem Gençtürk Hızal

TED Üniversitesi Araştırma, Teknoloji ve İnovasyon Birimi Direktörü Dr. Sanem Yalçıntaş

Viveka Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi Kurucu Ortağı Mehmet Emin Okutan

Milyon Kadına Mentor Program Lideri Sibel Soyak Eşder

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Danışmanı ve Posta Gazetesi Köşe Yazarı Arzu Çekirge Paksoy

ANKAmall AVM Genel Müdürü Selin Oktay0/(0)
08 Şubat 2023 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler