“KADIN İÇİN TAŞIYORUZ” İZMİR’DE İHRACATÇI KADINLARLA BULUŞTU

Kategori : Denizcilik
Oluşturma Tarihi : 14 Şubat 2022 Pazartesi

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin KAGİDER iş birliği ile hayata geçirdiği “Kadın İçin Taşıyoruz” projesi Anadolu’daki kadın ihracatçılarla buluşturmaya devam ediyor. Proje kapsamındaki dijital toplantıların 2022 yılı ilk toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi. 

DFDS Akdeniz İş Birimi ve KAGİDER iş birliği ile hayata geçirilen “Kadın İçin Taşıyoruz” projesi, Dünya Gazetesi’nin desteği ile Anadolu’daki iş dünyası ve kadın ihracatçılara tanıtılmaya devam ediyor. proje kapsamındaki dijital paneller serisinin 2022 yılındaki ilk durağı İzmir oldu.

Kadın İçin Taşıyoruz- Anadolu Buluşmaları” İzmir toplantısı, Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ ve DFDS Akdeniz İş Birimi Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Dalga moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Panele katılım sağlayan Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci, Güloğlu Plastik Genel Müdürü Gülçin Güloğlu ve DFDS Akdeniz İş Birimi Satış ve İş Geliştirme Direktörü Önder Başboğa projenin kadın girişimcilerin dış pazara açılmaları için yarattığı büyük fırsatın önemini vurguladılar.

Sürdürülebilir destek

“KADIN İÇİN TAŞIYORUZ” İZMİR’DE İHRACATÇI KADINLARLA BULUŞTUŞu ana kadar 13 kadın girişimcinin ihracat ürünlerinde toplam 21 taşımasını proje kapsamında Avrupa ve Kuzey Afrika’ya taşıdıklarını anlatan DFDS Akdeniz İş Birimi Satış ve İş Geliştirme Direktörü Önder Başboğa, kadın girişimcileri desteklemekle kalmayıp aynı zamanda global düzeyde lojistik sektöründe güçlü ve sürdürülebilir bir gelecek için çevreci ve yenilikçi çözümler üreterek girişimcilere destek sağladıklarını da ifade etti. Bu doğrultuda, 2030 yılında karbon emisyonlarını %45 oranında azaltmayı hedeflediklerinin de bilgisini veren Başboğa, panelde navlun fiyatları ile ilgili sorulara ise şöyle yanıt verdi: “Navlunla ilgili artışlar devam ediyor ancak DFDS planlamalarını önceden gerçekleştirdiği için navlun fiyatlarını sabit tutuyor. Bu kapsamda aslında projemiz dışında da Türkiye’deki tüm girişimciler için önemli bir destek sağlamayı sürdürüyoruz.”

Projeye destek büyüyor

“KADIN İÇİN TAŞIYORUZ” İZMİR’DE İHRACATÇI KADINLARLA BULUŞTUPanelde DFDS Akdeniz İş Birimi Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Dalga ise projeye destek veren lojistik partnerlerinin sayısının Greenlog firmasının katılımıyla 44’e ulaştığını açıkladı. Buna göre; ABC Lojistik, Alışan Lojistik, ALC Lojistik, Arcese, Ares Lojistik, Atom Uluslararası Nakliyat ve Lojistik, BKM Lojistik, Borusan Lojistik, Bulung, CMA International, ÇobanturBoltas, Deneks, Denko Lojistik, DSV Lojistik, EBAM Uluslararası Taşımacılık, Ekol Lojistik, Eyüp Lojistik, Fırat Uluslararası Taşımacılık, Frigo Nevnak, Fullsped Uluslararası Taşımacılık, Galata Taşımacılık, Globelink, Greenlog, Günaydın Nakliyat, Hellmann, Hüner Lojistik, İkra Lojistik, İsa Çani Uluslararası Taşımacılık, Latifoğlu Gemi Acenteliği Nakliyat Ltd.Şti, Mars Lojistik, Pace Lojistik, Rentrans Lojistik, Reysaş Lojistik, Sağlık Lojistik, Sarp Intermodal, SCSLOG, Sun Lojistik, Sultantur, TCT Lojistik, Tetnak, Transaktaş, Transtaş, Turtrans, VİP Transport lojistik çözüm ortakları olarak “Kadın İçin Taşıyoruz” projesine destek veriyor.


0/(0)
14 Şubat 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler