MIP’DE 7 KADIN PUANTÖR GÖREVE BAŞLADI

Kategori : Denizcilik
Oluşturma Tarihi : 14 Mart 2022 Pazartesi

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP), uzun vadeli stratejileri ile sadece operasyonel değil çevresel ve toplumsal kalkınmayı da destekleyecek çalışmalarıyla örnek olmaya devam ediyor.

Sektörün ve şehrin ekonomik büyümesine paralel artan iş gücü ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan Türkiye’nin en büyük limanı MIP, kadın istihdamını da desteklemeye büyük özen gösteriyor. Dünya genelinde %2 olan denizcilik sektöründeki kadın istihdam oranını %5’lere taşımayı başaran MIP, kadın vinç operatörlerinden sonra 7 kadının puantör göreviyle iş gücüne katılmasını sağladı.

MIP’DE 7 KADIN PUANTÖR GÖREVE BAŞLADI

Fırsat eşitliği ilkesiyle kadının iş hayatında daha fazla söz sahibi olması için KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) iş birliğiyle önemli projeler geliştirdiklerini belirten MIP Genel Müdürü Johan Van Daele, ekonomik olarak güçlenen kadınların iş hayatının her alanında yer almasını sağlayacak projelere devam etmek arzusunda olduklarını söyledi. Yoğunlaştıkları en önemli konulardan birinin kadın istihdamı olduğunu belirten Van Daele, şirketin yönetim kurulunun 3 üyesinin de kadın olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin ilk 4 kadın vinç operatörünü sektöre kazandırdıklarını ve şu anda gayet başarılı bir şekilde görevlerini yaptıklarını hatırlatan Van Daele, son olarak 7 kadın çalışanı puantör olarak operasyonlarında görevlendirdiklerini ve önümüzdeki süreçte kadın çalışan sayılarını arttırmaya çalışırken, aynı zamanda kadınların üstleneceği meslekleri de çeşitlendirmeyi hedefliklerini ifade etti.

Doğrudan 3000’nin üzerinde kişiye, dolaylı olarak 25000 kişiye istihdam sağlayan MIP’nin gerek yaratacağı istihdamla gerekse sosyal sorumluluk projeleriyle Mersin’e ve Türkiye’ye daha fazla katkı yaratma çabasında olduğunu ifade eden Johan Van Daele şunları söyledi: “Akdeniz Belediyesi iş birliği ile hayata geçirilecek olan “Kadın Konuk Evi” projesinin inşasına yakın zamanda başlamak üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz. Kadın Konuk Evi’nin ihtiyaç halinde Mersin kadınları için güvenli bir liman olacağına inanıyoruz. MIP olarak Mersin’le birlikte büyümeyi önemsiyoruz. Ekonomiye kattığımız değer ortadadır. Aynı bakış açısıyla paydaşlarımıza, kentimize, çevreye karşı sorumluluklarımızı yerine getirerek toplum refahı için yaptığımız çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm dünya kadınlarının bu özel gününü en içten dileklerimle kutlarım.”  


0/(0)
14 Mart 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler