HEPSİBURADA’DAN ‘GELECEĞİN GÜÇLÜ KADINLARI’NA GÜÇLÜ BİR DESTEK

Kategori : E-Ticaret
Oluşturma Tarihi : 16 Mart 2022 Çarşamba

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yararına, Hepsiburada’nın ana sponsorluğuyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Geleceğin Güçlü Kadınları’ etkinliği düzenlendi. Gece kadınlara güçlü bir destekle sona erdi.

TOG’un, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü onuruna düzenlediği bu anlamlı gecede bir de defile sergilendi. Defilede sergilenen kombinler, gece sonunda sunuculuğunu Cem Yılmaz’ın üstlendiği açık artırma ile tüm geliri üniversiteli genç kadınların eğitimi için Toplum Gönüllüleri Vakfı burs fonuna aktarılmak üzere satıldı. ‘Geleceğin Güçlü Kadınları’ etkinliği, hayatın her alanında kadınlara destek için daha fazla farkındalık ve anlamlı bir finalle sona erdi.

Bugüne kadar hayata geçirdiği birçok proje ve program aracılığıyla kız çocukları ve girişimci kadınlara sağladığı destekleriyle fark yaratan Hepsiburada’nın ana sponsorluğunu üstlendiği etkinliği Çağla Şikel sundu. Etkinlik çerçevesinde düzenlenen defilede, Sedef Avcı, Burcu Kara, İrem Helvacıoğlu gibi ünlü isimler podyuma çıktı. Defilede yer alan altı kombin, Cem Yılmaz tarafından TOG burs fonuna aktarılmak üzere gerçekleştirilen açık artırmayla satıldı. Defilede aynı zamanda Galatasaray Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik ve altın madalyalı milli paralimpik yüzücü Sümeyye Boyacı da, Hepsiburada’nın girişimci kadın ürünlerinden oluşan kombinleriyle podyumda yürüdü.

HEPSİBURADA’DAN ‘GELECEĞİN GÜÇLÜ KADINLARI’NA GÜÇLÜ BİR DESTEK

‘Hikayeleriyle İlham Veren Kadınlar Burada’

Bu anlamlı etkinlik, gecenin ana sponsoru Hepsiburada’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü onuruna hazırladığı sürprize de sahne oldu. 2017 yılından bu yana ise “Girişimci Kadınlara Teknoloji Günü” programıyla 28 bin kadın girişimciyi e-ticaretle buluşturan Hepsiburada, hayallerinden vazgeçmeyen kadınları izleyicilerle buluşturduğu, ‘Hikayeleriyle İlham Veren Kadınlar Burada’ isimli üç bölümlük video serisini de bu anlamlı etkinlikte duyurdu ve serinin tanıtım filmi gösterimi yapıldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak hazırlanan, Hepsiburada’nın YouTube kanalında yayına giren üç bölümlük video serisi, ‘mesleğin, yeteneğin ve emeğin cinsiyeti olmadığını’ ispatlayan kadınların hikayelerine odaklanıyor.

Seride, başarılı bir sporcuyken karşılaştığı sağlık sorunlarının üstesinden gelerek çok sevdiği futbol kariyerini başarıyla devam ettiren Galatasaray Hepsiburada Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik, arıların büyülü dünyasına duyduğu merakla baba mesleğini bırakarak bal yetiştiriciliğine giren ve Apitherapy merkezi kurma planları yapan Derya Demircan, Türkiye’nin dört bir yanına ürün taşıyan Hepsijet’in kadın taşımacıları, çocukluğundan bu yana futbola duyduğu sevgiyi futbolculuk kariyerine dönüştüren İsmigül Yalçıner gibi pek çok kadın, ilham veren hikayelerini kendi cümleleriyle anlatıyor.

Hepsiburada, tüm gücüyle kadınlara desteğe devam edecek

HEPSİBURADA’DAN ‘GELECEĞİN GÜÇLÜ KADINLARI’NA GÜÇLÜ BİR DESTEK

Hepsiburada’nın İnsan Kaynakları Grup Başkanı Esra Beyzadeoğlu, etkinliğe dair yaptığı açıklamada, Toplum Gönüllüleri Vakfı yararına düzenlenen bu etkinliğin iki ana amacı olduğunu belirtti. Bu amaçlardan ilkinin, elde edilecek gelirle üniversiteli genç kadınların eğitimlerine destek verebilmek, ikincisinin ise hayatın her alanında kadınlara destek için daha fazla farkındalık yaratmak olduğunu kaydeden Beyzadeoğlu, bugüne kadar hayata geçirdikleri birçok proje ve program aracılığıyla kız çocukları ve girişimci kadınların yanında olduklarını, sadece ‘Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü’ programıyla 5 yılda 28 binden fazla kadın, 88’den fazla kadın emeği, eğitim, sağlık alanlarında çalışan kadın kooperatifine ve 33 sivil toplum kuruluşuna destek sağladıklarını ifade etti.

Beyzadeoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Hepsiburada olarak, ‘Geleceğin Güçlü Kadınları’ temalı bu etkinliğe büyük bir mutluluk ve gururla sponsor olduk. Son derece başarılı geçen bu etkinlikle kadınlar adına farkındalığı artırdığımıza, elde edilen gelirle üniversiteli genç kadınlarımıza önemli destekte bulunduğumuza inanıyoruz. Hepsiburada olarak kadınlar yararına bu tür etkinliklere elden gelen desteği vermeye, her fırsatta kadınların yanında olmaya, tüm imkanlarımızı seferber ederek kadınların güçlerine güç katmak için yeni programlar ve projeler üretmeye devam edeceğiz.”


0/(0)
16 Mart 2022 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler