BEKO 100’ÜNCÜ KADIN BAYİSİNİ BULDU

Oluşturma Tarihi : 23 Mayıs 2023 Salı


BEKO’nun, kadınların güçlendirilmesi ve istihdamın artırılması için 2019 yılından beri sürdürdüğü farkındalık projesi olan 100 Kadın Bayi Projesi’nde belirlenen ilk hedef başarılarak bayi kadın sayısı 100’e ulaştı.

Avrupa’nın önde gelen ev teknolojileri markalarından Beko, 100 Kadın Bayi Projesi kapsamında 100’üncü mağazasını İstanbul’da açtı. Aydan Akan’ın sahibi olduğu Akan Ticaret’e ait mağazanın açılış töreni Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel, Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Burçin Girit, Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, Beko Türkiye Satış Direktörü Burak Bilgisel ile Arçelik ve Beko üst yönetiminin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta, “Koç Topluluğu olarak toplumsal cinsiyet eşitliğinin; bayilerimiz, servislerimiz, tedarikçilerimiz de dahil olmak üzere tüm paydaşlarımızı kapsayacak şekilde sağlanmasını amaçlıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, 2019 yılında ‘Beko 100 Kadın Bayi’ projesini başlattıklarında %1’i bile bulmayan bayi kadınların oranını %10’a yükselttiklerini ifade etti. 2022’de Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin (UN Women) Nesiller Boyu Eşitlik Forumu Action Coalition taahhütleri kapsamında belirledikleri hedefle 2026 yılına kadar Beko Kadın Bayi oranını %25’e çıkarmayı amaçladıklarının altını çizen Ebiçlioğlu, Beko 100 Kadın Bayi Projesi öncülüğünde bugün 100. bayisine ulaşan Beko’yu ve bu yolculukta kendilerine eşlik eden tüm kadın bayilerini kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

İlerleyen dönemde “Kadının İşi, Gücü” ismi ile devam edecek Beko 100 Kadın Bayi projesine https://www.beko.com.tr/100kadinbayi adresinden başvurular alınıyor. Projeye başvuran ve bayilik almak isteyen girişimci kadınlara kira yardımı, uygun mağaza lokasyonu bulma, dekorasyon, TOKEN finansal teknolojilerinden sağlanan ücretsiz yazarkasa ve ilave teşhir paket indirimleri sağlanırken; girişimciler, finans, ürün ve satış eğitimleri ve mentorluk çalışmaları ile de güçlendiriliyor.


5,0/(1)
23 Mayıs 2023 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler