OEDAŞ’IN TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ PROJESİNE ULUSLARARASI ÖDÜL

Kategori : Enerji
Oluşturma Tarihi : 30 Aralık 2021 Perşembe

OEDAŞ’ın sürdürülebilirlik odaklı değişim ve dönüşüm hareketinin en önemli halkalarından biri olan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” programı, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından ödüle layık görüldü.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin (OEDAŞ) sürdürülebilirlik odaklı değişim ve dönüşüm hareketinin en önemli halkalarından biri olan toplumsal cinsiyet eşitliği alanında “Enerjimiz Eşit” markası ile hayata geçirdiği program, uluslararası arenada da takdir topluyor. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) bu yılki Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ekonomik Kapsayıcılık kategorisinde Gümüş Madalya, “Enerjimiz Eşit” markası ile hayata geçirdiği uygulamaları ile OEDAŞ’ın oldu.

OEDAŞ’IN TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ PROJESİNE ULUSLARARASI ÖDÜLOEDAŞ Genel Müdürü Fuat Celepci, ödüle ilişkin konuşmasında, asli görevleri olan elektrik dağıtım hizmetini en iyi şekilde sağlarken toplum ve dünyanın ihtiyaçlarına da yanıt vermek adına çaba sarf etmeye devam ettiklerini ifade etti. Çağımızın en önemli sorunları arasında yer alan fırsat eşitliğini mensubu oldukları sektörde ele almak adına, ‘Enerjimiz Eşit’ isimli bir proje hayata geçirdiklerini anlatan Celepci, projenin EBRD tarafından ödüle layık görülmesinin, doğru yolda olduklarını bir defa daha gösterdiğini dile getirdi. Celepci sözlerini; “Hem global areada hem de ülkemiz içinde kıymetli kurumların takdirini kazanıyor olmak gelecekte hayata geçireceğimiz projelere olan heyecanımızı daha da artırıyor. Bu vesile ile ‘Enerjimiz Eşit’ programımızın hayata geçmesinde ve eşit bir dünya hayali ile hareket eden tüm çalışma arkadaşlarıma bir defa daha teşekkür ediyorum” şeklinde tamamladı.

Fırsat eşitliği çalışmaları kapsamında WEPs imzacısı

Görsel ve metinsel dünyasını baştan aşağı ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ programı kapsamında yenileyen OEDAŞ, üç yıldır sürdürdüğü meslek lisesi eğitimleri ile fırsat eşitliği bakımından dezavantajlı sektörler arasında yer alan enerji sektöründe farkındalık yaratıyor.

OEDAŞ, UN Women ve UN Global Compact ortak inisiyatifi olan, toplumsal cinsiyet eşitliğinin ve kadınların işyerinde ve toplumda güçlendirilmesinin nasıl teşvik edileceği konusunda rehberlik sunan bir dizi prensipten oluşan WEPs’in imzacıları arasında bulunuyor.


0/(0)
30 Aralık 2021 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler