ULUDAĞ ELEKTRİK MEME KANSERİNE PEMBE FATURA İLE DİKKAT ÇEKTİ

Kategori : Enerji
Oluşturma Tarihi : 27 Ekim 2021 Çarşamba

Limak Enerji Uludağ Elektrik, meme kanserine dikkat çekmek amacıyla başlattığı “Pembe Fatura” uygulamasına bu yıl da devam etti.

“Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak anılan Ekim ayında, bu hastalığa dikkat çekmeyi amaçlayan şirket, faturalarını pembe olarak tasarlayarak müşterilerine ulaştırıyor ve meme kanserine yönelik farkındalık oluşturuyor.

Sağlık, çevre ve sosyal alandaki ihtiyaçlar doğrultusunda toplumda bilinç oluşturmayı amaçlayan Limak Enerji Uludağ Elektrik, meme kanserine dikkat çeken Pembe Fatura projesini bu yıl da devam ettiriyor. Şirket, hizmet verdiği tüm müşterilerine erken tanının önemine dikkat çeken mesajın yer aldığı pembe faturaları gönderiyor. Elle muayene ve mamografi sizi meme kanserinden korur.” mesajlı pembe faturaları müşterilerine ulaştıran Limak Enerji Uludağ Elektrik, bu çalışması ile dünyada en sık görülen kanser türleri arasında birinci sırayı alan meme kanserine yönelik farkındalığı arttırıyor.

ULUDAĞ ELEKTRİK MEME KANSERİNE PEMBE FATURA İLE DİKKAT ÇEKTİ“Erken teşhisin önemine dikkat çekmek istedik”

Projenin çok önemli ve değerli olduğunu vurgulayan Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, Dünya Sağlık Örgütü‘nün kanser raporunda üzücü ancak çarpıcı bir durum ortaya çıktığına da dikkat çekti. Rapora göre meme kanserinin, diğer kanser türlerini geride bırakarak dünyada en çok görülen kanser çeşidi olduğunun altını çizen Aytaç, bu anlamda kadınların hayatında büyük bir risk teşkil eden meme kanseri için Limak Enerji Uludağ Elektrik olarak 2019 yılında hayata geçirdikleri Pembe Fatura projesinin, kendileri için çok değerli olduğunu belirtti.

ULUDAĞ ELEKTRİK MEME KANSERİNE PEMBE FATURA İLE DİKKAT ÇEKTİElektrik faturalarının vatandaşlar tarafından titizlikle takip edilen ve incelenen bir evrak olması sebebiyle bu platformda yer verilen açıklama ve mesajların da yoğun bir şekilde okunacağını vurgulayan Aytaç, “Her yıl Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda yürüttüğümüz projemiz ile bu kanser türüne yönelik bilinçlendirmeye bir katkı da biz sağlamayı amaçlıyoruz. 5 milyon kişiye “Elle muayene ve mamografi sizi meme kanserinden korur” mesajının yer aldığı pembe faturalarımızı ileterek, kadınlara yönelik bu sağlık sorununa karşı farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz.” dedi. Bunun yanı sıra işlem merkezlerinde konumlandırdıkları mesaj ve afişler aracılığıyla da bilinçlendirme faaliyetlerini yürütmeye devam ettiklerini ifade eden Aytaç, sözlerine şu şekilde devam etti: “İşlem merkezlerimizde çalışanlarımız, pembe maske ve pembe kurdele takarak da konuya dikkat çekmeyi amaçlıyor. Yüzde elliden daha fazla kadın çalışan oranına sahip bir şirket olarak, kadınların daha sağlıklı bir geleceğe sahip olmaları için bir farkındalık ışığı yakmaya çalışıyoruz.”


0/(0)
27 Ekim 2021 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler