ZORLU ENERJİ’DEN, KADIN ÇALIŞANLARINA ÖZEL “BİZENERJİ” BULUŞMASI

Kategori : Enerji
Oluşturma Tarihi : 21 Nisan 2022 Perşembe

Zorlu Enerji kadınların hem çalışma yaşamında hem de toplumsal hayatta güçlerine daha fazla güç katacakları etkinlik ve çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek “BizEnerji” buluşması adı altında bir etkinlik düzenledi. Masal Anlatıcısı ve Sanat Terapisti Judith Liberman’ın ve Alaşehir Kadın Kooperatifi Başkanı Selen Türker Öküzcüoğlu’nun şirketin kadın çalışanlar ile bir araya geldiği etkinlikte, kadınların hayal güçleri ve üretimleriyle her şeyin üstesinden rahatlıkla gelebilecekleri vurgulandı.

Enerji sektörünün önemli aktörlerinden, Zorlu Enerji; geleneksel hale dönüştürdüğü ve değerli konukları ağırladığı BizEnerji buluşmalarının 9’uncusunu kadın çalışanları için gerçekleştirdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilen “BizEnerji” buluşmasında; Zorlu Enerji çalışanları; Masal anlatıcısı ve Sanat Terapisti Judith Liberman ve Alaşehir Kadın Kooperatifi Başkanı Selen Türker Öküzcüoğlu ile zoom etkinliğinde bir araya geldi.

ZORLU ENERJİ’DEN, KADIN ÇALIŞANLARINA ÖZEL “BİZENERJİ” BULUŞMASI

Moderatörlüğünü Zorlu Enerji Kurumsal İletişim Grup Müdürü Funda Küçükosmanoğlu gerçekleştirdiği etkinlikte, Alaşehir Kadın Kooperatifi Başkanı Selen Türker; kadın emeği kooperatiflerinin gelişmesi ve yaygınlaşması için yaptıkları çalışmaları ve Alaşehir Kadın Kooperatifini detaylı bir şekilde anlatarak sözlerine başladı. Alaşehirli kadınların ekonomiye katılmasının yanında Alaşehir’de kadınların sosyal olarak da kendilerini ifade ettikleri, güzel zaman geçirdikleri bir oluşum haline geldiklerini belirten Türker, bölgede kadınların güçlendirilmesi anlamında öncü olduklarını dile getirdi. Kadınların çoğu kez gönüllü çalışmalarla kooperatifin büyümesi de katkı sunduklarını aktaran Türker, sosyal sorumluluk projelerine de imza attıklarını ve kadınlarla birlikte büyüyüp güçlendiklerini ifade etti.

ZORLU ENERJİ’DEN, KADIN ÇALIŞANLARINA ÖZEL “BİZENERJİ” BULUŞMASI

Birlikte hayal kurmanın gücüne inanan ve iyiliğin bundan doğacağını düşünen Masal anlatıcısı ve Sanat Terapisti Judith Liberman ise yaptığı konuşmada, her konuya merakla yaklaşmanın ve masallar üzerine yeniden düşünmenin önemine değindi. Kadınların kurban rolüne büründürüldüğü masalların tersini düşünmek gerektiğini belirten Liberman, bir kurban olarak çizilmiş kadın hikayesini değiştirip onları kahraman olarak görmeye başladıktan sonra hayattaki pek çok şeyin de değiştiğini ifade etti. Liberman, “Bizden önce gelen kadınların ne kadar güçlü olduğunu masallardaki kadınların hikayelerini değiştirince de apaçık şekilde görüyoruz. Kadınları masallarda özgürleştirdikçe, gerçek hayatta da kendi hikayelerimizde de özgürleşiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


0/(0)
21 Nisan 2022 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler