CARGİLLTÜRKİYE YÖNETİM KURULU’NDA KADIN YÖNETİCİ ORANI YÜZDE 50’YE ÇIKTI

Kategori : Genel
Oluşturma Tarihi : 01 Aralık 2021 Çarşamba

Biyo-endüstriyel ve hayvan besleme sektörlerine çeşitli girdi ve ara mamul üreten toplam dört fabrikası bulunan CargillTürkiye, üst düzey yönetimde, cinsiyet eşitliğine dair verdiği taahhüdü yerine getiren bir değişiklik yaptı. Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye ve Kuzey Afrika (METNA) Endüstriyel Ürünler Bölge Direktörlüğü görevine Ece Döker getirildi.

CARGİLLTÜRKİYE YÖNETİM KURULU’NDA KADIN YÖNETİCİ ORANI YÜZDE 50’YE ÇIKTICargill’in Orta Doğu, Türkiye, Afrika ve Hindistan bölgesindeki operasyonlarının yönetim merkezi olan Cargill Türkiye’de, üst düzey bir atama gerçekleşti. Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye ve Kuzey Afrika (METNA) Endüstriyel Ürünler Bölge Direktörlüğü görevine Ece Döker getirildi. Cargill Gıda METNA Endüstriyel Ürünler Bölge Direktörü ve Türkiye Genel Müdürü olan Ramadan Küçük ise Performans Kimyasalları Global Kategori Liderliğine atandı.

Cargill’in sürdürülebilir ve bitkisel bazlı biyo-endüstriyel ürün portföyü ile bölgede büyüme hedeflerine liderlik edecek olan Ece Döker, aynı zamanda Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Bu gelişmeyle birlikte yönetim kurulundaki kadın yönetici oranı yüzde 50’ye çıktı. 2030 yılına kadar lider pozisyonlarında cinsiyet eşitliği sağlamayı hedefleyen Cargill, globalde kadın yönetici oranını yüzde 50’ye çıkarma taahhüdünü Türkiye’de gerçekleştirmiş oldu.

2016 yılından bu yana Cargill Türkiye’nin biyo-endüstriyel iş kolunda görev alan Döker, sırasıyla METNA Endüstriyel Yağlar Ticari Müdürlüğüve halen sürdürmekte olduğu CBI Global Zirai, Gıda ve Yem Ürün Müdürlüğü görevlerine ek olarak, METNA Endüstriyel Ürünler Bölge Direktörlüğü görevini yürütecek. Döker, Cargill’in yenilenebilir kaynaklarla elde edilen, sürdürülebilir, düşük karbonlu ve bitkisel bazlı biyo-endüstriyel ürünler geliştiren iş biriminin, METNA bölgesindeki büyüme hedeflerinin gerçekleştirilmesine liderlik edecek.

1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ece Döker, kariyerine Betek Boya ve Kimya Sanayi’de AR-GE Mühendisi olarak başladı. 1999-2002 yılları arasında Organik Kimya’da Teknik Satış Mühendisi olarak çalışan Döker, 2002-2007 yılları arasında Clariant’ta Satış Müdürü olarak görev yaptı. Döker, Cargill’e katılmadan önce 2007-2015 yılları arasında Wacker Chemie AG’de Bölge Satış Müdürü olarak görevini sürdürmekteydi.


0/(0)
01 Aralık 2021 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler