“SAĞLIĞA YÖN VERECEK KADIN LİDERLER” GELİŞİM PROGRAMI BAŞLADI

Kategori : Genel
Oluşturma Tarihi : 17 Şubat 2022 Perşembe

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Professional Women’s Network (PWN) İstanbul tarafından UN SDSN ve Awen for Us desteği ile hayata geçirilen “Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler” Gelişim Programı’nın ilk etabı 8 Ocak 2022 itibarıyla başladı. 50’nin üzerinde gelen başvuru içerisinden seçilen 23 katılımcı ile başlayan “Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler” programı dört ay boyunca devam edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Professional Women’s Network (PWN) İstanbul’un sağlık sektöründeki kadın liderliğinin önündeki engelleri kaldırmak amacıyla UN SDSN ve Awen for Us desteği ile hayata geçirdiği “Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler” Gelişim Programı’nın ilk etabı 8 Ocak 2022’de başladı.

“SAĞLIĞA YÖN VERECEK KADIN LİDERLER” GELİŞİM PROGRAMI BAŞLADI50 kişilik başvuru içerisinden seçilen 23 katılımcı ile başlayan “Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler” programı, sağlık ve ilaç sektöründe en az beş yıldır çalışan kadın liderlerin gelişimine yönelik toplam 6 modül ve sağlık sektöründeki üst düzey yöneticilerin birebir koçluk ve mentörlük desteğinden oluşuyor. Program kapsamında PWN İstanbul üyesi ve gönüllüsü pek çok sağlık ve ilaç şirketinin üst düzey liderleri katılımcılarla bir araya geliyor.  Dört ay sürecek programda opsiyonel olarak Harvard Üniversitesi ilave modülleri ile Harvard Üniversitesi “Liderlikte Kadın: Yükselen Liderler için Online Sertifika Programı“nı tamamlama olanağı da sunuluyor.

İkinci etabının sonbaharda düzenlenmesi planlanan program, Yeni Dünya Düzeni, Etkin Yönetim, Liderlik, Değerler ve Kişisel Farkındalık, Yönetimde Kadın Liderliği, Etkin İletişim, Kişisel Marka Yaratımı ve Takım Olmak ve Sağlık Sektörüne Genel Bakış- Cafe Diyalog konularının işleneceği 6 Modül olarak hazırlandı.

7.Modül mentörlük olacak

Sağlık sektörünün önde gelen şirketlerindeki kadın liderlerin de katkıda bulunduğu “Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler” programı kapsamında PWN İstanbul tarafından sağlık sektöründeki Genel Müdür ve üst düzey liderlerden oluşan mentörler ile katılımcı mentilerin eşleşmesi yapılacak. Her eşleşmede üç görüşme gerçekleştirilecek.

Programın “Mentörlük” başlığında düzenlenecek 7. Modülünde katılımcılara; Kurtsan İlaç Genel Müdürü Aylin Kurt, Novo Nordisk Genel Müdürü Burak Cem, Roche Diagnostik Türkiye Genel Müdürü Burçak Çelik, Kampotu Genel Müdürü Beril Koparal Ergün, Abbott Genel Müdürü Canan Bademlioğlu, Pfizer Genel Müdürü Cem Açık, Taze Fikir Ajans Başkanı Çağlar Gözüaçık, Janssen Türkiye Genel Müdürü Demet Russ, Kansersiz Yaşam Derneği Başkanı Dida Kaymaz, Italfarmaco Genel Müdürü Didem Bay, Bristol Myers Squibb Genel Müdürü Ece Kaşıkçı, Kurtsan İlaç, Centrion İlaç ve Otacı Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Elif Çelik, Eczacıbaşı Sağlık Grubu Başkanı Emin Fadıllıoğlu, Medicana Hastaneler Grubu  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esen Girit Tümer, Daicchi Sankyo Genel Müdürü Fatih Yedikardeş, Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, MSD Türkiye Genel Müdürü Gözde Güllüoğlu, Solgar İlaç Kurucu Hüseyin Ütebay, Genel Müdür Kaniye Onat, Amgen Türkiye ve Gensenta CFO’su Meltem Yıldız, Liv Hospital Genel Koordinatörü Meri İstiroti, Abbvie Genel Müdürü Mete Hüsemoğlu, Roche Genel Müdürü Natasa Klicko, Novartis Onkoloji Genel Müdürü Pınar Üstündağ, Fresenius Kabi Genel Müdürü Rezzan Özoğul, Takeda İlaç Genel Müdürü Şeyda Atadan Memiş, Gilead İlaç Türkiye Genel Müdürü Şebnem Girgin, Atabay İlaç Genel Müdürü Zeynep Atabay gibi isimler tarafından mentörlük desteği verilecek.


0/(0)
17 Şubat 2022 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler