TSKB’NİN “EĞİTİMDEN ÜRETİME BURS FONU” 4. YILINDA

Kategori : Genel
Oluşturma Tarihi : 30 Aralık 2021 Perşembe

Geleceğin kadın çalışanlarını eğitim ve fırsat eşitliği alanlarında güçlendirmek için 2018 yılında TEV işbirliği ile ‘Eğitimden Üretime’ burs fonunu hayata geçiren TSKB, Anadolu’nun dört bir yanındaki üniversiteli kız öğrencilere burs desteği sunmaya devam ediyor.

Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına odaklanan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), ekonomik iyileşmenin sosyal ve kültürel kalkınmadan ayrı düşünülemeyeceği bakış açısıyla gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor. 2018 yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde başlattığı ‘Eğitimden Üretime’ projesi kapsamında üniversite öğrencisi kızları burs fonu ile destekleyen TSKB, burs fonunun yanı sıra bursiyerlerini iş hayatına hazırlamak hedefiyle öğrencilere mentorlük desteği de veriyor. Deneyimli TSKB çalışanları, tecrübelerini TEV bursiyerleri ile paylaşıyor.

TSKB’NİN “EĞİTİMDEN ÜRETİME BURS FONU” 4. YILINDA“4 yılda 150’den fazla kız öğrencinin hayatına dokunduk”

Daha çok kadının iş hayatında yer alması için kararlı adımlar atmayı sürdürdüklerini ve ‘Eğitimden Üretime’ burs fonunun bu anlamda örnek teşkil ettiğini belirten TSKB Genel Müdür Yardımcısı Aslı Hancı, kadınların ekonomiye katılımının, ülkenin refahı açısından büyük bir potansiyel barındırdığına dikkat çekti.

Kadın istihdamının arttırılmasına hem finansman olanakları hem de sosyal sorumluluk projeleriyle somut katkı sağlamaya çalıştıklarını hatırlatan Hancı, hayata geçirdikleri uzun soluklu sosyal projeler arasında 2018 yılında Türk Eğitim Vakfı iş birliğiyle kurdukları ‘Eğitimden Üretime’ burs fonunun kurum için özel bir yeri olduğunu vurguladı. Hancı, fırsat eşitliğini merkeze alan bir ekonomik kalkınmanın başarılması için, öncelikle kadının eğitimle güçlenmesi gerektiğini de ifade etti. 4 yıldır büyük bir özenle sürdürdükleri Burs programıyla her sene 3. ve 4. sınıflarda okuyan üniversite öğrencisi kızları destekliklerini belirten Hancı, “2018 yılından bu yana burs fonumuzla 150 kız öğrenciye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca hayata geçirdiğimiz mentorluk programıyla bursiyerlerimizin kariyer yolculuklarına daha donanımlı başlamalarını hedefliyoruz. TSKB olarak, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yönündeki projelerimize aynı kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.


0/(0)
30 Aralık 2021 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler