“ÜNLÜ&CO KADIN GİRİŞİMCİLER AKADEMİSİ” 5 YILDA 100 MEZUN VERDİ

Kategori : Genel
Oluşturma Tarihi : 31 Aralık 2021 Cuma

Türkiye’nin önde gelen yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ & Co’nun Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Endeavor Türkiye desteği ile hayata geçirdiği “Kadın Girişimciler Akademisi” 5’inci yılında toplamda 100 mezun verdi.

Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve BM Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles) imzacıları arasında yer alan ÜNLÜ & Co, kadınlara yönelik projeleri ile öne çıkmaya devam ediyor. Kuruluşunun 25’inci yılını ‘Ben-Sen-Onlar: Sanatçı Kadınların Yüzyılı’ sergisine sponsor olarak kutlayan ÜNLÜ&Co, 5 yıl önce Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Endeavor Türkiye desteği ile hayata geçirdiği Kadın Girişimciler Akademisi’nde de toplamda 100 mezun verdi. Program çerçevesinde verilen eğitim ile iş dünyası ve yatırımcılarla bir araya getirilen akademi öğrencileri için, sonrasında mentor mentee eşleşmeleri sağlandı.

“ÜNLÜ&CO KADIN GİRİŞİMCİLER AKADEMİSİ” 5 YILDA 100 MEZUN VERDİKurulduklarından bugüne kadınların iş hayatına katılımını, grup şirketlerinin her kademesinde desteklemeye büyük önem verdiklerini belirten ÜNLÜ&Co Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, kadının istediğinde başaramayacağı hiçbir şey olmadığını bildiklerini vurgulayan Kalyoncuoğlu Ünlü konuşmasına şu şekilde devam etti: “Yeter ki kadınlarımızın önünde engel değil, onların arkasındaki destekleyici güç olalım. Bu bilinçle kuruluşumuzun 20.yılında Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Endeavor Türkiye desteği ile hayata geçirdiğimiz “Kadın Girişimciler Akademisi” ile beş yılda 100 kadın girişimciye eğitim verdik. Hayatlarına dokunmuş olduğumuz bu 100 girişimcimizin, ülkemizdeki tüm kadınlara ilham kaynağı olacağına inanıyoruz.”

‘Cesaret ve özgüvenin yanı sıra eğitim önemli’

9 ay süren Akademi kapsamında katılımcılara eğitim, mentorluk, networking ve yatırımcılar ile buluşma fırsatları sunulduğunu kaydeden Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, kendi işini kurmak isteyen kadınlar açısından cesaret ve özgüvenin yanı sıra eğitim ve donanımın da önemine değindi. Kadın Girişimciler Akademisi ile hedeflerinin; kadınlara iş fikirlerini hayata geçirme sürecinde gereksinim duydukları her konuda rehberlik yaparak kariyer yolculuklarında onları cesaretlendirmek olduğunun da altını çizen Kalyoncuoğlu Ünlü, “Bugün son mezunlarımızı verirken bir yandan hedeflerimizi gerçekleştirmiş olmanın gururunu taşıyor, bir yandan da böylesi anlamlı bir projenin sonuna gelmiş olmaktan buruk bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

‘Sergi önemli bir kilometre taşı olacak’

“ÜNLÜ&CO KADIN GİRİŞİMCİLER AKADEMİSİ” 5 YILDA 100 MEZUN VERDİMezuniyet töreni öncesinde gerçekleştirilen ‘Ben-Sen-Onlar: Sanatçı Kadınların Yüzyılı’ sergisi özel turunda da açıklama yapan Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, “ÜNLÜ & Co olarak 25’inci yaşımızı kutladığımız bu özel yılda Türkiye’nin sanatçı kadınlarının yüzyıllık emeğini ortaya koyan böyle bir sergiye sponsor olmak bizler için gurur verici. Ben-Sen-Onlar sergisi, sanat tarihinin gözden kaçırdığı ya da ihmal ettiği sanatçı kadınları fark edilmesi ve bu isimlerin görünür kılınması için önemli bir kilometre taşı olacak” şeklinde konuştu.


0/(0)
31 Aralık 2021 Cuma
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler