ULUDAĞ İÇECEK “İŞ’TE EŞİT KADIN SERTİFİKASI” ALMAYA HAK KAZANDI

Kategori : Gıda
Oluşturma Tarihi : 20 Nisan 2021 Salı

İçecek sektöründe, birçok ilke ve başarıya imza atan, “Uludağ” ana markası altında 7 kategori, 13 alt marka, 39 değişik ürün ve 112 farklı ambalajı ile iç ve dış pazarlarda faaliyet gösteren Uludağ İçecek, “İş’te Eşit Kadın Sertifikası”nı almaya hak kazandı.

Uludağ İçecek’in genel merkezi ve 2 fabrikasında Intertek tarafından yapılan denetimler başarı ile tamamlandı ve firmaya “İş’te Eşit Kadın Sertifikası” verildi.

İş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar verilmesi için çalışan kurumların çalışmalarının sertifikalandırılması ve küçük ve orta ölçekli işletmelerden başlayarak adil toplum oluşturma hedeflerinin yayılması hedefleyen Uludağ İçecek, İntertek tarafından aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliği için yapılan çalışmaların önemli örneklerinden de biri olan “İş’te Eşit Kadın Sertifikası” ile ödüllendirildi.

ULUDAĞ İÇECEK “İŞ’TE EŞİT KADIN SERTİFİKASI” ALMAYA HAK KAZANDIİntertek’in, Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Pensipleri (WEPs) ile örtüşen Kadına Eşitlik Prensipleri çerçevesinde belirlenen kriterlerin denetlendiği ve Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından oluşturulan programdaki 100’den fazla ülkede gerçekleştirdiği denetimler sonucunda verdiği sertifika, Uludağ İçecek’e, sektörüne bir ilk daha katmış olma unvanını da verdi.

İntertek’in yaptığı değerlendirmelerin ana başlıklarını, yönetim sistemi, işe alım ve çalıştırma, iş sağlığı ve güvenliği, tedarik zinciri ve sosyal etki gibi kriterler oluşturuyor.

Uludağ İçecek, aynı zamanda, cinsiyet eşitliğine yönelik şirket politikaları, kadın istihdamına yönelik ölçülebilir hedefleri, kadın çalışan sayıları, çalışanlar ve yöneticiler arasında cinsiyet bazında dağılım dengesi, işe alım ve değerlendirme süreçlerinde cinsiyet eşitliği, aynı işi yapan kadın ve erkek çalışanların ücret dengesi açısından da değerlendirdi. Firma, bu değerlendirmeler sonucunda çalışanlar için tercih edilen şirket olarak görülmenin yanı sıra herkesin yaşamak istediği adil toplum düzeni oluşturmaya da destek olan kurumlardan biri olmanın gururunu yaşıyor.


0/(0)
20 Nisan 2021 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler