AMGEN TÜRKİYE VE GENSENTA HER GÜN “ÖN YARGILARI KIRIYOR”

Kategori : Haberler
Oluşturma Tarihi : 18 Mart 2022 Cuma

Kadınların ekonomik ve toplumsal hayata hem etkin hem de eşit bir şekilde katılımını sürdürülebilir kalkınmanın gereği olarak gören Amgen Türkiye ve Gensenta, toplumsal cinsiyet önyargılarına meydan okumak üzere tüm dünyada International Women’s Day platformu tarafından yürütülen “#ÖnYargılarıKırıyoruz” kampanyasına da destek verdi.

Toplumda eşitliğin sağlanmasını, sürdürülebilir kalkınmanın gereği ve temel insan hakkı olarak gören Amgen Türkiye ve Gensenta, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü şirket içinde hayata geçirdiği aktivitelerle kutladı. Amgen, International Women’sDay (IWD) platformunun herkesi cinsiyet eşitliğine dayalı bir dünyaya davet ettiği “ÖnYargılarıKırıyoruz” hareketine de destek verdi. Etkinlikler kapsamında Amgen ve Gensenta çalışanları, kollarını çapraz yaparak çekildikleri pozlar ile desteklerini ortaya koydu. 8 Mart’ta şirket içinde paylaşılan çeşitli deneyimler ve hikayeler eşliğinde toplumsal cinsiyet eşitliğinde önyargı engeli konusunda farkındalık yaratmak hedeflendi.

“Toplumsal cinsiyet eşitliğinde #ÖnYargılarıKırıyoruz”

AMGEN TÜRKİYE VE GENSENTA HER GÜN “ÖN YARGILARI KIRIYOR”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında çalışanları ile birlikte toplumsal cinsiyet eşitliğinde önyargı konusunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini belirten Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, Sıradışı Kadın Liderler Programı (WE2) ile kadın çalışanlarının liderlik becerilerinin gelişimine ve kariyer yolculuklarına katkıda bulunan bir şirket olduklarını ve hem şirkette hem de toplumda fayda yaratmak amacıyla bu yıl da Kadınlar Günü’nde pek çok farkındalık çalışmasına imza attıklarını ifade etti. Etkinlikte, çalışanlarla ile birlikte kollarını çapraz yaparak, IWD’nin kampanyasına dahil olduklarını aktaran Berkman,  kadınların; toplumda, şirketlerde ve evde önyargılar ile karşılaşabildiklerini dile getirerek, bu önyargıların hep birlikte kırılabilineceğini, eşitlikçi ve kapsayıcı, farklılıklara değer verilen bir dünyanın inşa edilebilineceğini de sözlerine ekledi.

Amgen ve Gensenta’nın düzenlediği“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinde Ön Yargıları Kırıyoruz” seminerinde “Ön Yargı Nedir? Bizi Nasıl Etkiler” konularına değinilirken, General Electric (GE) Yönetim Kurulu Başkanı Canan M. Özsoy ilham dolu yolculuğunu ve hikayesini paylaştı.


5,0/(1)
18 Mart 2022 Cuma
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler