SUSAN ARNOLD, WALT DİSNEY’İN İLK KADIN YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

0/(0)
05 Ocak 2022 Çarşamba
Yorum (0)
SUSAN ARNOLD, WALT DİSNEY’İN İLK KADIN YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

Dünyanın en büyük eğlence şirketlerinden Walt Disney, 98 yıllık tarihinde ilk defa, bir kadın yönetimi kurulu başkanına sahip oluyor. Bugüne dek şirketin yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Susan Arnold, bu yılın sonunda Bob Iger’in yerini alacak.

Dünyanın en büyük eğlence şirketlerinden Walt Disney yönetim kurulunda toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında yeni bir karar aldı. Bu karar neticesinde, şirketin tarihinde ilk kez bir kadın yönetim kurulu başkanı seçildi. 14 yıldır Walt Disney yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Susan Arnold, bu yılın sonunda Bob Iger’in yerini alarak 98 yıllık şirketin ilk kadın yönetim kurulu başkanı olacak. Arnold, daha önce küresel yatırım şirketi Carlyle firmasında yönetici olarak görev almış ve ABD’nin en büyük şirketlerinden bazılarında üst düzey görevlerde bulunmuştu.

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yeni görevinde Disneyhissedarlarının uzun vadeli çıkarlarına hizmet etmeye devam edeceğini belirten  Susan Arnold, şirketin CEO’su Bob Chapek ile yakın çalışmayı dört gözle beklediğini ifade etti.15 yıldır yürüttüğü Disney üst yöneticiliğinden istifa eden Bob Iger, bu ay sonunda şirketin yönetim kurulu başkanlığından da ayrılacak.

Bu içeriği yararlı buldunuz mu?
Vereceğiniz puan ile içeriği katkıda bulunmuş olacaksınız
...
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler