BORUSAN GRUBU’NDAN ÇALIŞANLARINA KREŞ DESTEĞİ VE GELECEĞE İLHAM BULUŞMALARI

Kategori : Holding
Oluşturma Tarihi : 19 Mart 2022 Cumartesi

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sürdürülebilir kalkınmanın vazgeçilmez bir parçası olduğuna inanan Borusan, on yıldır bu uğurda fark yaratan çalışmalar yapıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları kapsamında yeni bir uygulamayı hayata geçiren Borusan, 0-66 ay aralığında çocuğu olan kadın çalışanlarına kreş yardımında bulunacak. Ayrıca hayata geçireceği “Geleceğe İlham Buluşmaları” ile sürdürülebilirlik odak alanları iklim, insan, inovasyon başlıklarında önemli konuları masaya yatırıyor.

Borusan, toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Borusan Eşittir Platformu alt="BORUSAN GRUBU’NDAN ÇALIŞANLARINA KREŞ DESTEĞİ VE GELECEĞE İLHAM BULUŞMALARI"ında yer alan ve çalışma hayatını kolaylaştıran çözümler getiren Cinsiyet Gözlüğü programı kapsamında Borusan, kadın çalışanlarına kreş ve bakım yardımında bulunuyor. 0-66 ay aralığında çocuğu olan fabrika, saha ve ofis dahil tüm kadın çalışanlara aylık net 1.000 TL destekte bulunulacak. Tüm Grup şirketlerini kapsayan bu destek miktarı, her yıl enflasyon oranına paralel olarak da artırılacak.

Cinsiyet Gözlüğü kapsayıcı çözümler ile işi kolaylaştırıyor

Cinsiyet Gözlüğü kapsamında çalışma hayatını kolaylaştırmak adına hayata geçen diğer kapsayıcı uygulamalar arasında kadın ve erkek çalışanlara doğum teminatlı özel sağlık sigortası, kadınlara doğum ve annelik izinlerinin kesintisiz 5,5 ay kullanma olanağı, doğum ve doğum sonrası destek programı, 2 haftalık babalık izni, okulun ilk günü ve karne günü izinleri, esnek çalışma uygulamaları, kadın çalışanlar ile yüz yüze paylaşım toplantıları bulunuyor. Ayrıca çalışanlar toplumsal cinsiyet eşitliği ihlali durumlarında Etik Hat’a başvurabiliyor.

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kalkınmanın Anahtarı”

BORUSAN GRUBU’NDAN ÇALIŞANLARINA KREŞ DESTEĞİ VE GELECEĞE İLHAM BULUŞMALARI

10 yıldır toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirten Borusan Grup CEO’su Erkan Kafadar, toplumsal cinsiyet eşitliğini gelişme ve kalkınmanın anahtarı olarak gördüklerini ve kadın- erkek yan yana yüründüğünde refah düzeyinin artacağını ifade etti. Bu sebeple, kadınların çalışma hayatında yer almasını çok önemsediklerinin de altını çizen Kafadar, kadın çalışanların özellikle çocuk sahibi olduktan sonra bakım sorumluluklarını üstlenmeleri nedeniyle iş hayatından kopmalarının, istihdamın önündeki en büyük engellerden biri olduğuna dikkat çekti. Kafadar son olarak, hayata geçirdikleri kreş ve bakım desteği ile çocukların bakımına destek olarak çalışanlarının yanında olacaklarını dile getirdi.

Geleceğe İlham Buluşmaları düzenleniyor

Borusan, iklim, insan ve inovasyon başlıklı sürdürülebilirlik odak alanlarında önemli çalışmalara imza atarken, bu çalışmaları ilham veren etkinliklerle genişletiyor. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak ve “200 yıllık bir şirket olmak” vizyonuyla çalışan Borusan, dünyadan, insandan, toplumdan ve yenilikçi fikirlerden ilham alıyor ve geleceğe ilham veriyor. İlhamdan yola çıkarak çalışmalarını da bu çatı altında toplayan Borusan, Geleceğe İlham Buluşmaları adlı bir video podcast serisi düzenliyor. Bu seride ağırlayacağı konuklarla katılımcıların ufkunu genişletmeyi amaçlarken, sürdürülebilirliği de farklı boyutları ile ele alıyor.


0/(0)
19 Mart 2022 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler