BRİSA GÖNÜLLÜLERİNDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Kategori : Holding
Oluşturma Tarihi : 06 Ekim 2021 Çarşamba

Brisa çalışanları 18 Eylül’de bütün Dünya’da eş zamanlı gerçekleşen Dünya Temizlik Günü’nde çevre temizliği konusundaki global farkındalık hareketine katıldı. Dünyanın en büyük sivil atık toplama hareketi Let’s Do It! organizasyonu kapsamında İzmit, Aksaray ve İstanbul’dan 49 Brisa gönüllüsü ve aileleri yüzün üzerinde poşet atık topladılar.

BRİSA GÖNÜLLÜLERİNDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİSabancı Holding iştiraklerinden, Bridgestone ve Lassa markalarıyla Türkiye lastik pazarının öncü markalarından Brisa, sürdürülebilirlik için kurumsal faaliyetlerinin yanında çalışanlarının bireysel katkılarını da desteklemeye devam ediyor. İzmit’ten 31, Aksaray’dan 12, İstanbul’dan 6 olmak üzere toplam 49 Brisa gönüllüsü, kurum bünyesindeki Fiziksel ve Zihinsel Sağlık ekibinin organizasyonuyla 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde, dünyanın en büyük sivil atık toplama hareketi Let’s Do It!’le birlikte faaliyet gösterdiler.

Dünya Temizlik Günü’ndeki bu global hareketle çevre kirliliği ve gereksiz tüketim konusunda farkındalık oluşturmak çöp körlüğünü yenmek ve topluma ‘bir gün değil her gün temizlik’ felsefesini aşılamak hedefleniyor.

BRİSA GÖNÜLLÜLERİNDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİBrisa gönüllülerininçocukları ve eşleriyle katıldığı etkinlik kapsamında İstanbul’da Moda sahilde, İzmit’te Gölkay Park’ta, Aksaray’da ise Uluırmak regülatöründe sabah 10.00’dan başlayarak 3 saat boyunca yüzün üzerinde poşet atık toplandı. Etkinliğin başında Lets Do It liderleri, günün mana ve ehemmiyetine değinen ve atıkların nasıl toplanması ve ayrıştırılması gerektiğine dair bilgilendirici bir konuşma yaptı. Türüne göre ayrıştırılarak toplanan atıklar, etkinlik sonunda geri dönüşüm tesislerine ulaştırılmak üzere ilgili belediyeler tarafından atık toplama noktalarından alındı.


0/(0)
06 Ekim 2021 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler