TEPE SERVİS VE YÖNETİM’DE “İŞ BERABER, AŞ BERABER”

Kategori : Holding
Oluşturma Tarihi : 11 Nisan 2022 Pazartesi

Bilkent Holding’e ait ve Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli şirketi olan Tepe Servis ve Yönetim, faaliyet gösterdiği entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunmasının yanı sıra toplumsal faydaya dokunan farkındalık hareketleriyle de sektöründe bir adım öne çıkıyor.

Şirketlerin büyüklüğünün, metrekarelerinden ziyade toplumsal yaralara yaptıkları pansumanla ölçümlendiği günümüzde Tepe Servis ve Yönetim, kadın çalışan istihdamı ve iş kollarında sunduğu fırsat eşitliğiyle de dikkat çekiyor.Türkiye’nin 81 ilinde kurumsal temizlik, dezenfeksiyon başta olmak üzere, tesis /plaza/ site/ AVM yönetimi ve işletmesi, teknik bakım ve onarım hizmetleri, banka şube temizliği /off-site ATM temizlik hizmetleri, dış cephe ve inşaat temizliği, PPP şehir hastaneleri destek hizmetleri ve çağrı merkezi hizmeti sunan Tepe Servis ve Yönetim’in çalışanlarının yüzde 54’ünü kadınlar oluşturuyor.

TEPE SERVİS VE YÖNETİM’DE “İŞ BERABER, AŞ BERABER”

En üst yöneticisinden sahadaki personeline kadar ayrım yapmadan, eşit haklar ve hepsinden önemlisi uyumlu, ahenkli, huzurlu bir ortamı oluşturan, kadın ve erkek çalışanların oluşturduğu büyük bir aile olduklarından bahseden Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Kadın Dostu Şirketler” araştırmasında ilk 100 şirket içerisinde 22’nci sırada yer aldıklarını ve bununla gurur duyduklarını ifade etti. Türkiye’nin ödüllü bir şirketi olarak sadece kadın çalışan sayısıyla değil, kadın yönetici sayısıyla da parmakla gösterildiklerini belirten Çakmakcı, faaliyet alanları gereği tesis yönetim ve kurumsal temizliğin bir parçası olan “makine operatörlüğü” ve benzer pozisyonlarda yalnızca Türkiye’de değil dünyada da genellikle erkeklerin istihdam edildiğini dile getirdi. Oysaki bu işin ne kas gücüne ne de iri cüsseye ihtiyacı olduğunun altını çizen Çakmakcı, “Biz bu sebeple baştan bu ayrımı kaldırarak konuya yaklaştık ve kadın çalışanlarımızı da makineci olmaya yönlendirdik ve teşvik ettik. Uygulamamızın pozitif sonuçlarını hemen gördük. Operatör kadrosunda kadın ve erkekler bir arada çalışınca tüm ekibin performansı arttı, bakım onarım maliyetleri ve makine arızalarının azaldığını gözlemledik. Öte yandan, genellikle kadın çalışanlardan oluştuğu düşünülen çağrı merkezimizde de çok sayıda erkek operatörümüz de mevcut. Yani, biz tüm iş kollarında eşitlikten yana olduğumuzu hem söylemlerimiz hem de uygulamalarımızla ifade ediyoruz. “İş Beraber, Aş Beraber” mottosuyla fırsat eşitliğini her zaman ön planda tutan bir şirketiz” şeklinde konuştu.

2021 yılını 987 milyon TL’lik ciro ile kapattı

2021 yılını 987 milyon 381 bin TL’lik ciro ile kapatan şirket, faaliyetlerine başladığı 2008 yılından bu yana müşterilerinin entegre tesis yönetimi alanındaki tüm hizmet ihtiyaçlarına Tepe Kurumsal Çözümler çatısı atında çözümler üretiyor. Yüksek standartta ve en ekonomik şekilde hizmet sunan şirket, inovatif çözüm önerileriyle dikkat çekiyor.


0/(0)
11 Nisan 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler