BOSCH ‘YEŞİL YAŞAM KAHRAMANLARI’ İÇİN ÇALIŞIYOR

Kategori : İklimlendirme
Oluşturma Tarihi : 03 Ekim 2022 Pazartesi


Toplumsal cinsiyet eşitliğine verdiği önemi, kadın teknisyen sayısını artırmayı hedeflediği ‘Yeşil Yaşam Kahramanları’ farkındalık projesi ile yeniden tescilleyen Bosch Termoteknoloji, bu proje kapsamında İŞKUR ile iş birliği başlattı. 

İklimlendirme sektörünün önemli aktörlerinden Bosch Termoteknoloji, kadın teknisyen sayısını artırmayı hedeflediği Yeşil Yaşam Kahramanları projesi kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile özel bir iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma, İŞKUR Genel Müdürü Oğuz Kağan Güldoğan, Bosch Termoteknoloji Türkiye, Ortadoğu ve Kafkasya Satış Genel Müdürü Kıvanç Arman ve Bosch Termoteknik Soğutma Ürün Grubu Müdürü Kemal Gökay tarafından imzalandı.

Kadınların eşit koşullarda üretim süreçlerine katılmalarının ekonomik ve sosyal yaşamın sürdürülebilirliği açısından önemine değinen Bosch Termoteknoloji Türkiye, Ortadoğu ve Kafkasya Satış Genel Müdürü Kıvanç Arman, kullanıcılarına verdikleri servis hizmet kalitesini daha da artıracaklarını vurgularken kadın teknisyen sayısını artırmayı hedefledikleri Yeşil Yaşam Kahramanları projesi kapsamında İŞKUR ile yaptıkları iş birliği sayesinde de çok daha güçlü olduklarını ifade etti. Arman sözlerini, “Bu projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve bu projeye bizim kadar inanan ve destekleyen İŞKUR’a teşekkür ederiz” şeklinde tamamladı.

Yeşil Yaşam Kahramanları Projesi:

Bosch Termoteknik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlattığı ‘Yeşil Yaşam Kahramanları’ projesiyle iklimlendirme sektöründe ‘erkek işi’ olarak bilinen servis teknisyenlik mesleğine, kendi eğitim süreçlerinden geçireceği kadın iş gücünü kazandırmayı hedefliyor. 

 5,0/(1)
03 Ekim 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler