TARIMDA KADIN GÜCÜ PANELİ

Oluşturma Tarihi : 17 Mayıs 2021 Pazartesi

KADIN DOSTU MARKALAR – TARIMDA KADIN GÜCÜ PANELİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

YouTube Kadın Dostu Markalar Tv’de farkındalık programlarının açılışı 14 Mayıs Çiftçiler Günü Özel Programı ve çok özel konukları ile gerçekleşti. Kadına dair, kadının gücünü ve ekonomi, kalkınma, sürdürülebilirlik için önemini her fırsatta, her programda ortaya koymaya devam edeceğiz.

Moderatörlüğünü Sn. Ali Ekber Yıldırım’ın gerçekleştirdiği programın konukları; Pınar Parmaksız / Netafim Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü, Mehmet Resi / Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı, Burcu Türkay / Olam Progıda Global Sürdürülebilirlik Müdürü oldu.

Programda tarımda kadın gücünü, tarımsal kalkınmada kadının rolünü, sektörün önemli sorunlarını ve çözüm önerilerini, yapılan akıllı uygulamalar ve örnek projeleri konuştuk. Anadoluda buğdayı, karadenizde fındığı ve kuraklık ile mücadelede sulamamın önemi ve akıllı tarım uygulamalarını konuştuk.

Programın özel konuğu Sn. Ebru Baybara da, Mardinden yola çıkıp, güney doğuda Mezopotamya toraklarında kuraklık ve sürdürülebilirlik için ortaya koydukları çok değerli çalışmaları hakkında izleyenlerimize bilgiler paylaştı.


0/(0)
17 Mayıs 2021 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler