GÖLBAŞILI KADINLAR GELECEĞİN TOHUMLARINI EKTİ

Kategori : Kamu
Oluşturma Tarihi : 25 Nisan 2022 Pazartesi

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda hayata geçirdiği farkındalık projeleriyle örnek belediyecilik sergileyen Gölbaşı Belediye’si yeni projesinde de çevreye olan duyarlılığı ile kadın çalışmalarını birleştirdi ve “Gölbaşılı Kadınlar Hatıra Ormanı” projesini hayata geçirdi.

Binlerce fideyi Gölbaşılı kadınlarla birlikte toprakla buluşturan projenin mimarı olan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek,  eşi Yeşim Şimşek ile birlikte ev sahipliği yaptığı projeyi başlattı. “Geleceğimiz Gölbaşılı Kadınların Ellerinde Yeşeriyor” kampanyası kapsamında oluşturulan “Kadınlar Hatıra Ormanı”nda ağaç dikim töreni gerçekleştirildi. 100 bin metrekare alanın ağaçlandırılmak için ayrıldığı Gölbaşı’nda 20 bin metrekare düzenlenen etkinlikle ağaçlandırıldı.  Eymir Mahallesi’nde gerçekleştirilen törene, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Belediye Başkanı Şimşek ve eşi Yeşim Şimşek, Eymir Mahalle Muhtarı Arzu Dervişoğlu ve Gölbaşılı kadınlar katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, bütün kadınlar adına Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e teşekkür eden Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, projenin çok güzel bir düşünceden yola çıktığını ifade etti. Kadının olduğu yeri aynı zamanda yeşilin, doğallığın ve güzelliğin de olduğu yer olarak tarif eden Baydar Bilgihan  “Fakat yaşam kadın ve erkekle birlikte anlamlıdır. Dolayısıyla bizler omuz omuza şehrimizi, ülkemizi ve dünyamızı daha da güzelleştireceğiz” dedi

“Gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakacağız”

GÖLBAŞILI KADINLAR GELECEĞİN TOHUMLARINI EKTİ

Törende, Gölbaşı Belediyesi olarak amaçlarının yeşil alanları korumak ve çoğaltmak olduğunun altını çizen Başkan Ramazan Şimşek gelecek nesillere daha yeşil bir Gölbaşı bırakmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. Göreve geldiklerinde Gölbaşı’nda kişi başına düşen yeşil alanın 20 metrekare olduğunu fakat 2021 yılı sonu itibarıyla bu rakamı 28 metrekareye çıkarttıklarını dile getirdi. Şimşek konuşmasına şu şekilde devam etti: “Hedefimiz ise bu rakamı kişi başı 30 metrekare alana çıkartmak. Bugün düzenlediğimiz etkinliğimizde 100 bin metrekare alanın 20 bin metrekaresini ağaçlandırdık. Kalan 80 bin metrekare alanında ağaçlandırılmasını hızlıca yapacağız.”

Gölbaşılı kadınların adlarının ekilen fideler ile sonsuza dek yaşayacağını söyleyen Başkan Ramazan Şimşek: “Gölbaşılı kadınlarımız için hatıra ormanı oluşturduk. “Geleceğimiz Gölbaşılı kadınlarımızın ellerinde yeşerdi. Bundan sonra da yemyeşil bir gelecek için fidelerimizi toprakla buluşturmaya devam edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı da bu bilinçte olmaya ve ağaç dikmeye davet ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı


0/(0)
25 Nisan 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler