İSTANBUL GÖNÜLLÜLERİ KADIN EMEĞİ PAZARI BEŞİKTAŞ’TA

Kategori : Kamu
Oluşturma Tarihi : 29 Aralık 2021 Çarşamba

Kamusal hizmetler konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle ortak hareket eden ve 16 milyon İstanbullu için çalışan ve kendilerini kent gönüllüleri olarak tanımlayan İstanbul Gönüllüleri, geçtiğimiz yıl hayata geçirdikleri Kadın Emeği Projesi’ne hızla devam ediyor. Gönüllüler, üreterek aile ekonomisine katkıda bulunan kadınlara destekte bulunmak isteyen İstanbulluları yeni yıl alışverişleri için Beşiktaş İskele Meydanı ve Kadıköy Üretici Pazarı’nda kurulan stantlara ve bu dayanışmaya ortak olmaya davet ediyor.

İSTANBUL GÖNÜLLÜLERİ KADIN EMEĞİ PAZARI BEŞİKTAŞ’TAKadın Emeği Projesi ile üreten kadınlara destek olmaya devam eden İstanbul Gönüllüleri, yeni yıl alışverişi için 12-29 Aralık tarihleri arasında Beşiktaş İskele Meydanı’nda Beşiktaş Kadın Emeği Pazarı’nı hayata geçiriyor. Yeni yıl için hazırlanan umut dolu ürünlerin yer aldığı 60 tezgâh18 gün boyunca her gün 12.00 ile 21.00 saatleri arasında ziyaretçiler için açık. Büyükler ve çocuklar için konserler, atölye çalışmaları ve etkinliklerinde gerçekleştirileceği Beşiktaş Kadın Emeği Pazarı 500’den fazla üretici kadına ev sahipliği yapıyor. İstanbul Gönüllüleri Kadın Emeği Projesi kapsamında İstanbul’un farklı ilçelerinde gerçekleştirilen Kadın Emeği Pazarı etkinlikleri kadınların aile bütçelerine katkı sağlamalarına destek olurken diğer yandan da emek dolu ürünlerle kuruldukları meydanve alanlara renk katıyor. Pazarlarda takıdan keçe ürünlere, seramikten muma, amugurumi ve kumaş bebekten deri ürünlere kadar birbirinden farklı ürünler 12 ayrı kategoride yer alıyor. Kadın Emeği Projesi kapsamında hayata geçirilen etkinlikler pandemi sürecinin gerektirdiği sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırlanıyor.

İSTANBUL GÖNÜLLÜLERİ KADIN EMEĞİ PAZARI BEŞİKTAŞ’TATürkiye’nin Üretici Kadınları Buluşacak

Beşiktaş Kadın Emeği Pazarı’nda bu sene geçtiğimiz yıldan farklı olarak ilk 2 gün için Türkiye’nin farklı bölgelerinden çeşitli üretici kadın kooperatiflerine de yer verildi. Türkiye Kadın Dernekleri Konfederasyonu ve İstanbul Vakfı ile gerçekleştirilen işbirliği ile Kadın Emeği Pazarı’nın ilk 2 gününde üreten kadınların ürünleri ile Beşiktaş’ta Türkiye mozaiği oluşturuldu. Edirne, Kütahya, Burdur, Zonguldak gibi farklı bölgelerden gelen üretici kadınlar Beşiktaş İskele Meydanı’nda kurulan 30 stantta ürünlerini İstanbullularla buluşturacaklar.

Üreten Kadınlar Eğitimlerle de Destekleniyor

Kadın Emeği Projesi kapsamında son bir yıl içinde İstanbul’un 12 farklı ilçesinde 13 Kadın Emeği Pazarı gerçekleştirildi.  Ayrıca farklı satış kanallarından yararlanabilmeleri amacıyla 31 Ekim’den bu yana her pazar günü Kadıköy Üretici Pazarı’nda da kadınlar ürünlerini sergileme ve satma fırsatı buluyor. Bugüne dek 4 bin üretici kadına ürünlerini sergileme ve tüketici ile buluşturma olanağı sağlayan projenin bir başka önemli ayağını ise “eğitim” oluşturuyor. Üretici kadınların ihtiyaç ve beklentilerinden yola çıkılarak gerçekleştirilen ücretsiz eğitim programlarına ise bugüne dek 1200 kadın yararlanıcı olarak katıldı.  Gönüllü eğitmenlerin desteğiyle gerçekleştirilen eğitimler 6 ana başlıkta 11 ayrı içerikten oluştu.


0/(0)
29 Aralık 2021 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler