OGM’DEN KADIN ÜRETİCİLERE 8,5 MİLYON TL DESTEK

Kategori : Kamu
Oluşturma Tarihi : 21 Mart 2022 Pazartesi

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), ORKÖY kapsamında özellikle orman köylüsü kadınları desteklemeye devam ediyor.

Orman varlıklarını koruyan, geliştiren ve bunu yaparken orman köylüsünün refahını da artırmak için çalışan OGM, ORKÖY kapsamında geliştirilen mikro krediler ile orman köylüsü kadınlara destek olmaya devam ediyor.

OGM’DEN KADIN ÜRETİCİLERE 8,5 MİLYON TL DESTEK

2010 yılında başlatılan proje ile bugüne kadar 1.095 kadına destek verdiklerini belirten Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, küçük bir başlangıç sermayesine ihtiyacı olan, dar gelirli orman köylüsü kadınlara imkân sağlamak ve onların ev ekonomisine katkıda bulunmalarını teşvik etmek amacıyla mikro kredi projesini başlattıklarını dile getirdi. 11 yıldır devam eden proje kapsamında binden fazla kadına 8,5 milyon TL destek verildiğini belirten Karacabey, bugüne kadarki mikro kredi desteklerini; şal dokuma, çömlek yapımı, yayık ve süt sağım makinası, bez bebek yapımı, köy tavukçuluğu, üzüm sıkma makinesi, ipek böcekçiliği ve bakır işlemeciliği gibi girişimler için sağladıklarını ifade etti.

Karacabey,  Dünya Kadınlar Günü kapsamında yaptığı yazılı açıklamada: “Genel Müdürlüğümüzde istihdam edilen 4 bin 552 kadın personelimizle birlikte daha yeşil bir Türkiye için üretiyor, yeşil vatan için birlikte savaşıyoruz. Ayrıca orman yangınlarıyla mücadele açısından oluşturduğumuz gönüllülük sisteminde bugün 66 bin 707 kişi yer alıyor. Bunların 3 bin 12’sini kadın gönüllülerimiz oluşturuyor” dedi.


0/(0)
21 Mart 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler