SERÇİN GİRAY

Oluşturma Tarihi : 21 Kasım 2023 Salı

Bayer Türkiye’nin yeni CEO’su Serçin Giray oldu.

1999 yılında Bayer Türkiye’de Muhasebe ve Finans bölümünde kariyer hayatına başlayan Serçin Giray, Bayer’deki kariyeri süresince birçok ülkede farklı sorumluluklarda rol aldı.  2008 yılında Türkiye Raporlama Grup Başkanı olarak görev alan Giray, 1 yıl başarıyla bu görevi üstlendikten sonra şirketin Almanya’daki genel merkezine, Kurumsal Finans bölümüne Avrupa bölgesi Finansal Ülke Koordinasyonundan sorumlu olarak atandı.

2013 yılında Türkiye’ye geri dönen ve Muhasebe Müdürü olarak çalışmalarını sürdüren Giray, 2017-2020 yılları arasında ise Romanya, Bulgaristan ve Moldova ülke grubunda CFO görevini üstlendi. 2020 yılı itibarıyla CEO olarak atanan Giray, aynı ülke grubuna CEO ve CFO olarak liderlik etti. 2022 yılında Bayer Almanya genel merkezde Grup Finans Organizasyonel Gelişim ve Dönüşüm Lideri sorumluluğunu üstlenen Giray, CFO ve Grup Finans topluluğunun yönetiminde ve dönüşüm programlarının hayata geçirilmesinde rol alarak çalışmalarına Kasım 2023’e kadar devam etti.

Marmara Üniversitesi mezunu olan, Almanca, İngilizce ve Rusça bilen Serçin Giray Kasım 2023 itibarıyla Bayer Türkiye’nin CEO ve CFO’su olma görevini Ingrun Alsleben’den devraldı.


0/(0)
21 Kasım 2023 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler