BAYER’DEN KADINLAR İÇİN “BİLENE SOR” UYGULAMASI

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 23 Mayıs 2023 Salı


Bayer, kadın sağlığı alanında farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği internet platformu içinde “Bilene Sor” uygulamasını kullanıma açtı. Doğum kontrol yöntemleri konusunda merak edilen tüm sorulara ışık tutacak yapay zekâ tabanlı sanal asistan “Bilene Sor” ile kullanıcılar, merak ettikleri konularda doğru bilgiye rahatça ulaşabiliyor.

Bayer, bir farkındalık projesine daha imza attı. CBOT iş birliğinde toplum sağlığına ve aile planlamasına katkı sağlamak amacıyla geliştirdiği yapay zekâ tabanlı “Bilene Sor” sanal asistan uygulamasını kullanıma açtı. Bu uygulama ile, merak edilen pek çok soruya güvenilir yanıtlar vermeyi amaçlayan ve kapsama alanını genişletmek ve erişim platformlarını artırmak için çalışmalarının halen devam ettiği sanal asistan “Bilene Sor”, sahip olduğu yüksek anlama düzeyi sayesinde kullanıcılara doğal bir dijital deneyim sunuyor.

“Bilene Sor” Sanal Asistan ile Doğru Bilgi Daha Erişilebilir!

1684739505_CBOT_Kurucu_ve_CEO_su_Mete_Akta__Bayer’in Kadın Sağlığı TV web sitesinde hizmet vermeye başlayan “Bilene Sor”, doğal dil işleme ve makine öğrenmesi teknolojileri ile CBOT Platformu üzerinde oluşturuldu. “Bilene Sor” ile kullanıcılar, sanal asistana doğum kontrol yöntemleriyle ilgili danışabiliyor, soru sorabiliyor ve tıbbi olarak teyit edilmiş yanıtlara rahatlıkla erişebiliyor.

Dünyanın farklı bölgelerindeki kadınların hizmetine de sunacağız

Bayer iş birliğiyle geliştirdikleri ve bir sosyal sorumluluk motivasyonuyla hayata geçirilen Bilene Sor’un amacının, kadınların kendi sağlıkları konusunda çok önemli soruları rahatça sorabilecekleri ve doğru bilgiye ulaşabilecekleri bir aracı hizmete sunmak olduğunun altını çizerek sözlerine başlayan CBOT Ceo’su Mete Aktaş, özellikle doğum kontrol yöntemleriyle ilgili bilgi almak isteyen kadınların asistan hizmet sayesinde tıbbi olarak teyit edilmiş bilgilere erişim sağlayabileceğini ifade etti.

Yanlış bilgilerin de çok hızlı yayılabildiği bir çağda olunduğuna da dikkat çeken Aktaş, özellikle sağlık konusunda kadınların doğru bilgiye anında ulaşmasının hayati önem taşıdığını dile getirdi. CBOT olarak Bayer ile birlikte, Bilene Sor’u öncelikle Türkiye’de yaygınlaştırmayı planladıklarını da vurgulayan Aktaş, kadınların yoğun kullandığı platformlarla iş birliğine açık olduklarını amaçlarının daha fazla kadının Bilene Sor’u kullanması ve doğum kontrolü konusunda kulaktan dolma yanlış bilgilerle değil, tıbbi olarak teyit edilmiş doğru bilgilerle hareket etmesi olduğunu da ifade etti. Aktaş sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bilene Sor’un içeriksel kapsamını da kullanım yaygınlaştıkça genişleteceğiz. Bunun dışında, Bilene Sor’un farklı ülkelerde ve farklı dillerde de uygulanması ve dünyanın farklı bölgelerindeki kadınların da hizmetine açılması planlarımız arasında. CBOT olarak bu projenin global kuruluşlar tarafından da önemseneceğini düşünüyoruz.”

besteeeKadın sağlığı alanında bilimsel ve güvenilir bir adres olarak hayata geçirdikleri ‘kadinsagligitv.com’ üzerinde cinsel sağlık, infertilite, gebeliğe hazırlık, adet dönemi, mutlu cinsellik, kadınlarda en çok görülen hastalıklar, vajinal estetik, menopoz gibi kadınları yakından ilgilendiren farklı konularda uzman doktorlar ile birlikte çalıştıkları bilgisini vererek konuşmasına başlayan Bayer Türkiye Kadın Sağlığı Lideri Beste Doğar, CBOT ile geliştirdikleri “Bilene Sor” sanal asistan uygulamasıyla bu hizmeti bir adım daha öteye taşıdıklarının altını çizdi. Bayer Türkiye olarak kamu adına faydalı projeler üretmek ve milyonlarca insanın yaşam kalitesini iyileştirmek için çalıştıklarını aktaran Doğar, sözlerine şu şekilde devam etti: “Kadınların hayatında farkındalık yaratmasını hedeflediğimiz Kadın Sağlığı TV de değer yarattığımız projelerimizin başında geliyor. Kadın sağlığı konusunda merak edilen soruların hekim görüşleri ve bilimsel verilerle cevaplandığı platformumuza şimdi Bilene Sor'un da eklenmesiyle kullanıcılarımıza doğum kontrol yöntemleri konusundaki sorularına anında cevap verme imkanına sahibiz. Kadın Sağlığı TV’nin çok daha geniş bir kitleye ulaşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”


0/(0)
23 Mayıs 2023 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler