SAPRO, SEKTÖRDEKİ GÜCÜNÜ KADINLARDAN ALIYOR

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 23 Mart 2022 Çarşamba

Türkiye’nin ıslak mendil ihracatında öncü markalarından olan Sapro, makine operatöründen hat liderine kadar çok farklı ve zorlu alanlarda görev yapan kadın çalışanlarıyla sektöründe fark yaratıyor.

Türkiye’nin ıslak mendil üretiminde ilk sıralarda yer alan Sapro, çalışanlarına yönelik özel eğitimler başlatarak, çalışanlarının kariyer hedeflerini gerçekleştirmelerine destek veriyor.

SAPRO, SEKTÖRDEKİ GÜCÜNÜ KADINLARDAN ALIYOR

Kadın istihdam oranının Sapro ve grup şirketleri ile birlikte 800 çalışan arasında % 45 civarında olduğunu vurgulayan Sapro İK Direktörü Nilgün Zincirkıran, üretim tesislerindeözellikle tüm bölümlere kadın atamalarını arttırdıklarını sözlerine ekledi. 2022 yılında üretim bölümünde çalışan iki kadın çalışanın operatör olarak terfi ettiğini ve Sapro’nun grup şirketlerden Lotus’ta da kadın makine operatör adaylarının yetiştirilmek üzere istihdam edildiğini altını çizdi. Genel olarak “erkek işi” olarak değerlendirilen makine operatörlüğü pozisyonunda, grup firmaları bünyesinde şu an 15 kadın çalışanları olduğunu belirten Zincirkıran, beyaz yakalı ofis çalışanlarından % 55’inin de kadın olduğunun altını çizdi.

Paketleme personeli olarak işe alınan birçok kadın çalışanın özel eğitimlerle farklı pozisyonlarda meslek sahibi olduğunu kaydeden Zincirkıran, Sapro olarak yeni bir proje başlattıkları bilgisini verdi. Bu proje kapsamında özel bir eğitimci ekip oluşturduklarını kaydeden Zincirkıran, çalışanlara her gün iş başında teknik ve kalite konularında özel eğitimler verdiklerini dile getirdi. Bu eğitimleri alan kadın çalışanlardan başarılı olanları ayrıca takip edip önlerini açtıklarını da söyleyen Zincirkıran, “Biz inanıyor ve destekliyoruz, onlar da kendi güçlerine inanıyor, emek veriyor ve başarıyorlar. Birlikte de bunun gururunu paylaşıyoruz” dedi.

Nilgün Zincirkıran, “2022 yılı stratejimizde şirketimizin kuruluşundan itibaren benimsediği gibi kadınların sosyal ve ekonomik varoluşlarına katkı sağlamayı, kariyer hedeflerine destek olarak şirketimizde kadın istihdamının varoluşunu desteklemeyi sürdüreceğiz. Ocak 2021’de faaliyete aldığımız Bulgaristan tesislerimizde de istihdamı arttıracağız” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.


0/(0)
23 Mart 2022 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler