SEPHORA TÜRKİYE, GİRİŞİMCİ KADINLARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 04 Nisan 2022 Pazartesi

Global düzeyde, kadınlara güzellik sunmak amacıyla faaliyet gösteren Sephora, KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) iş birliği ile başlattığı “Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı”nda yer alan,  ilham veren  5 markayı, 8 Mart itibariyle sephora.com.tr ve Sephora Mobil Uygulaması üzerinden görücüye çıkardı.

Güzelliğin Sınır Tanımayan Gücü” sloganıyla kadınların içlerindeki güce odaklanan Sephora, KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) işbirliğiyle “Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı”nı sürdürüyor. Bu yıl 8 Mart’ta ise projede yer alan 5 kadın girişimcinin yarattığı, doğal içerikleri ve zengin formülleriyle yaşam tarzlarına canlılık ve renk katarak, bakım rutinlerinin vazgeçilmezleri arasına girmeye aday olarak görülen Cosmed, Feu du Ciel, Mellys’ Nature, Bade Natural ve The Sim Co. markalarını güzellik tutkunlarıyla buluşturdu.

Bu yıl bütünsel iyilik ve sürdürülebilir güzellik kapsamında, wellness sektörüne lokal girişimlerle ivme kazandırmayı planlayan Sephora, pandemi döneminde de sektörün yükselen yıldızları olan cilt ve saç bakımı ürün kategorilerine ağırlık verecek.

Sephora’nın 2022 yılı taahhüdü; güzellik endüstrisini daha kapsayıcı hale getirmek

SEPHORA TÜRKİYE, GİRİŞİMCİ KADINLARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Yeni markaların, Kapsayıcılık ve sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda, online satış kanallarında Sephora ‘Good for’ çatısı altında sunulduğuna değinen Sephora Türkiye CMO’su Ayça Kaya, Sephora’yı güzelliğin sınır tanımayan gücü olarak tanımladı.2022 yılında, güzellik endüstrisini daha kapsayıcı bir hale getirmeyi taahhüt ettiklerini belirten Kaya, bu taahhüde odaklanarak kozmetik ve güzellik sektöründeki girişimci kadınlara ilham verecek,fark yaratmalarına olanak sağlayacak, hem sosyal hem de ekonomik açıdan gelişmelerine imkan sunacak projeleri de hayata geçirmeye devam edeceklerini ifade etti.Bu kapsamda bugün birlikte yolculuğa çıktıkları kadın girişimcilere mentorlük desteği, uzun vadede global pazara erişim ve büyümelerini hızlandırmak üzere çalışmalara büyük bir özveriyle başladıklarının altını çizen Kaya, projedeki ana amacın çözüm odaklı yaklaşarak, farklı iş fırsatlarıyla girişimcilere sürdürülebilir bir iş alanı imkanı sunmak olduğunu dile getirdi.

SEPHORA TÜRKİYE, GİRİŞİMCİ KADINLARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Projede 5 kadın girişimciye satış desteği verildi

KAGİDER ile geliştirilen proje sürecinde, kurumsallaşma, markalaşma, e- ticaret, dış ticaret yaklaşımları, insan kaynakları, finans, liderlik ve yöneticiliğe yönelik eğitimler verildi. Verilen bu eğitmlerle de kadın girişimcileri iş hayatında başarılı olmak için gerekli bilgi ve beceri setleriyle donatan Sephora Türkiye, önümüzdeki dönemde de kadın girişimcilerin varlığını sürdürülebilir olmasını önemle takip edecek.

Sephora Türkiye,“Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı” sonunda belirlenen 5 kadın girişimci arasında bulunan; el yapımı mum ürünleriyle İrem Atay Feu du Ciel, Hindistan’dan Ayurveda eğitimi alarak kendi markasını kuran Melis Doğantan Mellys’ Nature doğal cilt bakım ürünleri markasıyla, Deren Öztürk Mataracı Cosmed markalı sürdürülebilir ve çevre dostu cilt ürünleriyle, Eczacı Sinem Kapar Şahindere Bade Naturalile doğadan ilham aldığı markasıyla ve Simge Kamacı The SimCo. bütünsel iyilik felsefesiyle ürettiği bitkisel içerikli ürünleriyle,Sephora’nın global ve yerel tedarikçi ilkelerini yerine getirmesi şartı ile online satış platformlarında yer alma ve satış imkânı elde ettiler.

“Kadınların girişimciliğine ve iş hayatındaki başarısına odaklandık”

SEPHORA TÜRKİYE, GİRİŞİMCİ KADINLARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Sephora’nın, Sephora Stands çatısı altında kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle de tüm dünyada kadınların iş hayatındaki varlılıklarını desteklemeye önem verdiklerini vurgulayan Ayça Kaya, global bir marka olarak yerel üretimin gücüne inandıklarını ve KAGİDER ile gerçekleştirdikleri programın ardından finale kalan 5 kadın girişimcimciye; Sephora’nın online satış kanalları üzerinden destek vermelerinin heyecanını yaşıdıklarını ifade etti. Topluma fayda felsefesiyle başlattıkları programın, bir yandan kadın girişimcilerin iş hayatındaki başarısına diğer yandan da ülke ekonomisine katkıda bulunduğunu kaydeden Kaya, projenin etkili dönüşleri olduğunu dile getirdi. Bu etkili geri bildirimlerin de projenin, doğru zamanda doğru enerjilerle hayata geçirildiğinin kanıtı olduğunu belirten Kaya, “Bu sorumluluk bilinciyle de ‘iyi olan bizi güçlendirir’ diyerek, önümüzdeki dönemde yeni programlarımızla kadın girişimlerini daha da destekleyerek onları geniş kitlelerle buluşturmaya hedefliyoruz”şeklinde konuştu.

“Kadın girişimciler işlerini büyütecekler ki başka kadınlara rol model olsunlar”

Kadın girişimcilerin işlerini kurmaları ve büyütmeleri için gerekli kaynaklara ‘eşit erişim’lerinin olmadığını belirten KAGİDER Başkanı Emine Erdem, bu projeye kadın girişimcilere ihtiyaç duydukları bilgi ve mentörlük desteğini sunarak başladıklarını ifade etti. Programın katılımcısı olan kadın girişimcilerin şimdi Sephora’nın online satış platformlarında tüketiciyle buluşmakta olduğunu aktaran Erdem, bu anlamlı programın başka projelere örnek olmasını diledi. Kadın girişimcilerin yeni pazarlara erişimlerini desteklemenin ve işlerini büyütmelerini sağlamanın önemine değinen Erdem, “Kadın girişimciler işlerini büyütecekler ki başka kadınlara rol model olsunlar. Başka kadınlarla çalışarak kadın istihdamını artırsınlar. Sürdürülebilir ekonomik kalkınma ve refahın sağlanması için ittirici güç olsunlar” diyerek sözlerini tamamladı.


0/(0)
04 Nisan 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler