BRİSA’DAN BİR KEZ DAHA “TASARLAMAK İSTERSEN” IDEATHONU

Oluşturma Tarihi : 03 Ekim 2022 Pazartesi


Sabancı Holding İştiraki ve Türkiye lastik sektörünün önemli markalarından olan Brisa, kadın mühendis adayları için hazırladığı gelişim programı “Tasarlamak İsterSEN” Ideathonunu bu yıl bir kez daha gerçekleştirdi. 

Türkiye’nin lastik sektörünün öncü markalarından Brisa, kadın mühendis adaylarının yaratıcılıklarını teşvik etmek, onları yeni fikirler üretme konusunda cesaretlendirmek, onlara farklı bakış açıları kazandırmak ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmeye devam ediyor. 2020 yılında ilk defa Dünya Kadın Mühendisler Günü’nde “Tasarlamak İsterSEN” çağrısıyla başlattığı “Brisa Ideathon”unu bu yıl da online olarak gerçekleştirdi.

Brisa  ideathon finalPrograma katılan kadın mühendis adayları bu yıl, “Farklı lokasyonlardaki çalışanlar arasında iş birliği ve beraberlik hibrit çalışma modelinde nasıl sağlanır?” sorusuna cevap aradılar. 4 farklı üniversiteden, 29 kadın mühendislik fakültesi öğrencisinin başvurduğu Ideathon’da, seçilen öğrenciler arasından 6 takım yarıştı. Uygulanabilirlik, kattığı değer, yaratıcılık ve inovasyon, stratejilere uyum ve sunum kriterleri açısından değerlendirilen projeler arasından “GörürSEN Güçleniriz” adlı sanal gerçeklik projesiyle katılan takım birinci seçildi.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen ve bu doğrultuda kadın mühendislerin gelişimi ve sektöre katılımı için projeler yürüten Brisa, Ideathon kapsamında ayrıca katılımcılara yönelik İnovasyon, Empati Kurma, Problem Tanımlama, Fikir Üretme ve Prototipleme, Test Etme ve Değerlendirme başlıklarında eğitim ve çalışmalar da gerçekleştirdi.


 0/(0)
03 Ekim 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler