‘EŞİTLİK KAZANDIRIR’ DİYEN TEPE EMLAK YATIRIM, WEPs’E İMZA ATTI

Kategori : Perakende
Oluşturma Tarihi : 15 Nisan 2022 Cuma

Türkiye organize perakende sektöründe faaliyet gösteren ve şirket politikası içinde kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmalarıyla da öne çıkan Tepe Emlak Yatırım, Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (Women’s Empowerment Principles-WEPs) imzacıları arasında yerini aldı.

Geçtiğimiz yıl 25’inci yaşını kutlayan Tepe Emlak Yatırım A.Ş., sektöründeki başarılarına ek olarak toplumsal faydaya dönük attığı farkındalık adımlarıyla da dikkati çekiyor. Alışveriş merkezi ve ticari alanlarda sürdürdüğü yönetim, kiralama ve konsept danışmanlığı hizmetlerinin yanı sıra ‘Eşitlik Kazandırır’ ilkesiyle kadınların işgücüne katılımına verdiği destekle öne çıkan Tepe Emlak Yatırım, en önemli küresel özel sektör girişimlerinden olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ile Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında 2010 yılında oluşturulan WEPs platformunun imzacıları arasına girdi.

“Eşitlik Kazandırır”

Bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerle birçok ilke imza atan Tepe Emlak Yatırım A.Ş., kadının iş dünyasında güçlenmesine yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Tepe Emlak Yatırım A.Ş. olarak, 25 yıldır çalışanlarına eşit, güvene dayalı, ekipler arası gelişimi destekleyen, açık ve kapsayıcı bir çalışma ortamı sağladıklarını belirten Tepe Emlak Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hayal Olcay, mesleklerin cinsiyeti olmadığını savunduklarını, kadınların iş hayatında her zaman kalıcı ve çok başarılı işlere imza attığına inandıklarını ifade etti. Olcay, “‘Eşitlik Kazandırır’ ilkesiyle çıktığımız yolda, şirketimizde kadınlar, toplam çalışanların yüzde 54’ünü, üst yönetim pozisyonlarının ise yüzde 71’ini oluşturuyor. Kadınlarla çalışmak çok yaratıcı, kapsamlı düşünmeye teşvik eden ve performansı yüksek bir ortam sağlıyor. Bununla beraber, iş hayatı bir denge üzerine kuruludur. Kadın ve erkeklerin farklı becerileri birleştiğinde, dayanışmayla ortaya çıkan zenginlik, başarılı şirketler, huzurlu ve mutlu toplumlar demektir. Bunun için WEPs Platformu’nun imzacıları arasında biz de yer alıyoruz” şeklinde konuştu.

‘Kadınların iş dünyasında güçlenmesi için çalışmaya devam ediyoruz’

Tepe Emlak Yatırım’ın kurulduğu günden bu yana kadınların ekonomik yaşamın içinde artarak yer alabilmelerine yönelik pek çok çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Genel Müdür Deniz Bozan, kadın ve erkek tüm çalışanların mesleki gelişimlerini eğitimlerle desteklediklerini, kadın istihdamını artırmaya yönelik pek çok örnek çalışma gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Bozan, şirketin 25. yılında ecording işbirliğiyle hayata geçirdikleri projede, ekonomik ve sosyolojik açıdan iklim krizinin sonuçlarından etkilenen bölgelerdeki kadınların el emeği ile ürettiği tohum toplarını #ecoDronelarla doğaya bırakarak, onlar için sürdürülebilir ve doğaya hayat veren bir gelir kaynağı oluşmasına katkı sağladıklarını anlattı. Özgür Turna Kooperatifi üretici kadınları tarafından İzmir Selçuk Efes’teki şirket tesisinin bahçesinde yer alan limonların el yapımı reçele dönüştürülerek ekip arkadaşlarına hediye edildiğini kaydeden Bozan, yönetimini üstlendikleri alışveriş merkezlerinde kadın emeğini destekleyen alanlar yaratmaya özen gösterdiklerini de ifade etti. Bunun yanı sıra kadınların daha özgür ve şiddetten uzak bir hayat yaşayabilmesi için UN Women #kayıtsızkalmıyorum projesine de destek verdiklerinden söz eden Bozan, koşu takımıyla birlikte her sene Unicef’in koşu takımı Team Unicef ile birlikte toplumsal cinsiyet eşitliği için koştuklarını ve topladıkları bağışlarla kız çocuklarının eğitime katılmasına katkı sağlıklarını dile getirdi. Bozan son olarak, “İmza attığımız WEP’s Platformu kapsamında bundan sonra da toplumsal cinsiyet eşitliğine karşı güçlü duruşumuzla, fırsat eşitliği odağında daha pek çok güzel işlere imza atmayı hedefliyoruz” dedi.


0/(0)
15 Nisan 2022 Cuma
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler