HALKBANK ÜRETEN KADINLAR YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Kategori : Projeler
Oluşturma Tarihi : 14 Ocak 2022 Cuma

Girişimci ve üreten kadınlara verdiği desteklere bir yenisini ekleyen Halkbank, “Üreten Kadınlar Yarışması” düzenliyor. Halkbank yapacağı bu atılımla, Türkiye’nin kadın girişimci ekosisteminin büyümesini desteklemeyi hedefliyor. Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarından oluşan bir jürinin belirleyeceği başarılı girişimciler, başta nakdi katkılar olmak üzere girişimlerini büyütecek desteklerle ödüllendirilecek. Ödül töreni 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilecek.

Girişimci kadınları teşvik etmek amacıyla 2021’de avantajlı koşullarla Kadın Girişimci Kredi Destek Paketini açıklayan ve 9 ilde düzenlediği Üreten Kadınlar Zirveleri ve Toplantılarıyla desteğini yurt çapına yayan Halkbank, bu yöndeki vizyonunu 2022’de daha da ileriye taşıyor. Kadın girişimcileri geliştirecek bir ödüllendirme programı hazırlayan banka, bu doğrultuda Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nı düzenliyor.

Üreten Kadınlar Projesi 88 bin 500 kadına ulaştı

HALKBANK ÜRETEN KADINLAR YARIŞMASI DÜZENLİYORHalkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Kredi Destek Paketinin geldiği aşamayı ve Üreten Kadınlar Yarışması’nı, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Kurguladıkları finansal imkânlarla, 2021 yılsonu itibarıyla tam olarak 88 bin 500 kadın girişimciye 8,6 milyar Türk Lirasını aşan kredi kullandırımı gerçekleştirdiklerinden bahseden Arslan, Üreten Kadınlar toplantılarıyla neredeyse her meslek grubundan kadın girişimcinin hayatına olumlu katkılarda bulunma şansını yakaladıklarını, verdikleri desteklerin yatırıma, üretime, istihdama ve ihracata vesile olduğuna harika başarı öyküleriyle tanıklık ettiklerini dile getirdi. Projenin birinci yılının sonunda yani 8 Mart 2022 tarihine kadar 100 bin girişimciye ve 10 milyar TL kredi hacmine ulaşma hedefi koyduklarını belirten Arslan, bu hedefi aşacaklarına inandıklarını ifade etti.

Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması

2022’de Halkbank olarak kadın girişimci ekosistemini büyütmeye yönelik desteklerini genişleteceklerini belirten Osman Arslan, Türkiye’nin her köşesinde ürettikleri ile kendisine, ailesine, yöresine, ülkesine katkı sağlayan kadınları ödüllendirmek amacıyla Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nı başlattıklarını ve bu yarışmayı sonraki yıllara da taşımayı arzu ettiklerini açıkladı. Örnek çalışmalara imza atan, fark yaratan girişim hikayesi olan, sürdürülebilir fayda oluşturan, pazarlamada ayrışan, ülkemizi yurt içinde veya yurt dışında başarıyla temsil eden ve Türkiye’nin kalkınması yolunda bulunduğu yöreye katma değer sağlayan kadınları ödüllendireceklerini söyleyen Arslan, ödülleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul’da düzenleyecekleri Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni’nde takdim edeceklerini de dile getirdi.

Yarışmanın Kategorileri

Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nda çeşitli başlıklar altında para ödüllerinin yanı sıra iki özel ödül ve çeşitli ayni destekler sunulacak. Yarışma, Halkbank Üreten Kadınlar Kategorisi, Kadın Kooperatifi Kategorisi ve Sıfır Atık Kategorisi olmak üzere üç başlık altında toplanıyor. Özel ödüllerle ilgili bilgi veren Osman Arslan, “Sıfır Atık hedefini tüm hizmet birimlerinde hayata geçiren bir banka olarak; Üreten Kadınlar Toplantılarımız boyunca çevre hassasiyetimizi hep ön planda tuttuk. Dolayısıyla, çevresel farkındalığı yükselten, bu konuda öne çıkan ürün veya hizmeti olan bir kadın girişimcimiz, Sıfır Atık Kategorisi Özel Ödülü’nü almaya hak kazanacaktır. Ayrıca yarışmamızda, Türk lirasının üzerinde resmi yer alan ve dönemindeki çalışmalarla Türk kadınlarına ilham veren Fatma Aliye Topuz adına da özel bir ödül vereceğiz” diye konuştu.

HALKBANK ÜRETEN KADINLAR YARIŞMASI DÜZENLİYORGirişimcilere eğitim, pazarlama, iletişim ve bankacılık uygulamaları desteği

Nakdi ödüllerin yanı sıra girişimci ve kooperatiflere eğitim, pazarlama, iletişim desteği ve avantajlı bankacılık uygulamaları sunacaklarını belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Halkbank bünyesinde kurulan ve kadın girişimcilere geniş bir yelpazede sürekli eğitim desteği sunacak olan ‘Üreten Kadınlar Akademisi’ çatısı altında tüm finalistlere kapsamlı girişimcilik eğitimleri verileceğini ifade etti. Bununla birlikte tanıtım amaçlı kurgulanan Medya İletişim Paketi çerçevesinde, reklam ve iletişim odaklı medya fırsatları sağlayacaklarını vurgulayan Arslan, yarışmaya katılan kadın kooperatifleri içinden seçilenlere 8 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreninde stant açarak, kendilerini ve ürünlerini tanıtma imkânı sunacaklarını dile getirdi. Ayrıca Yaşam Boyu Bankacılık Hizmet Paketi ile girişimcilerin havale -EFT işlemlerinden ücret alınmayacağını ve kredi kartı ile POS aidatı talep edilmeyeceğini söyledi.

Yarışmanın kaybedeni yok: Tüm katılımcılara girişimcilik eğitimi

“Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nda kaybeden olmayacaktır” diyen Osman Arslan, “Tüm kadın girişimcilerimize kıymet veriyoruz. Bu nedenle tüm katılımcılarımıza ‘Temel Girişimcilik Eğitimi’ hediye edeceğiz” paylaşımını yaptı. Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Kadınları ekonomik hayata daha fazla dahil edebilmek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak amacıyla, ekonomik olduğu kadar sosyal fayda da sağlayacak çözümler geliştirdiklerinin altını çizen Arslan, ödül programına da bu bakış açısıyla yaklaştıklarını ve Halkbank olarak kadınların her alanda desteklenmesi konusunda ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Başvuru ve jüri üyeleri

Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’na başvurular, bankanın web sitesi www.halkbank.com.tr üzerinden gerçekleştirilecek. Değerlendirmeyi yapacak jüri üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor: Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, BEE’O Kurucusu Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, BigChef’s Kurucusu Gamze Cizreli, Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ve Gürmen Grup Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz.


0/(0)
14 Ocak 2022 Cuma
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler